Топ Новини

Регіонали внесли у Верховну Раду проект Трудового кодексу

23 квітня 2013 в 18:54

Тривалість робочого часу як і раніше має становити не більше 40 годин на тиждень. А введення 6-деннjuj тижня залишено на розсуд роботодавця.

У Верховній Раді зареєстровано проект Трудового кодексу України, поданий народними депутатами фракції Партії регіонів Олександром Стояном і Ярославом Сухим.

Законопроект №2902 складається з дев'яти книг (444 статті), а також прикінцевих та перехідних положень. 23 квітня проект направлено на розгляд комітетів.

Як говориться в пояснювальній записці, чинний Кодекс законів про працю України було прийнято ще в 1971 році, і, "незважаючи на численні зміни, внесені до нього, він вже застарів і не відповідає сучасним економічним умовам".

Норми нового кодексу, за твердженням його авторів, спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до Європейської соціальної хартії та інших міжнародно-правових актів - Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, конвенцій та рекомендацій Міжнародної організації праці.

Тривалість робочого часу кодексом не змінюється і залишається 40 годин на тиждень. Також незмінним залишилася мінімальна кількість днів щорічної основної відпустки - 24 дні.

Як правило, встановлюється п'ятиденний робочий тиждень, однак роботодавець може за погодженням з представниками профспілки (при його відсутності - за власним рішенням) вводити і шестиденний робочий тиждень - але не більше встановленої загальної тривалості робочого часу.

Кодексом забороняється дискримінація працівників залежно від статі, раси, політичних, релігійних та інших переконань, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров'я, інвалідності, підозри або наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану і т.д.

У Кодексі встановлено зобов'язання роботодавця поважати честь і гідність працівників.

Проект також розширює межі сфери діяльності трудового законодавства на іноземних працівників і осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Також у документі сформульовано положення про першочерговість виплати заробітної плати за рахунок надходження на рахунок коштів роботодавця, крім того, сформульовано загальні правила про склад робочого часу.

Повністю з документом можна ознайомитися на сайті Верховної Ради.

Читайте також:

Понад 90 тисяч українських випускників щорічно залишаються без роботи

Опозиція хоче продовжити відпустку українцям до 28 днів

Новий Трудовий кодекс продовжує робочий день з 8 до 12 годин

Азаров твердо заявив, що 6-денного робочого тижня в Україні не буде

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...