Регіонали будуть чекати три тижні рішення Конституційного суду щодо виборів у Києві

19 березня 2013 в 20:20

Конституційний суд вже через три тижні може перенести вибори в Києві на 2015 рік. Регіонали стверджують, що зривати вибори не хочуть.

Киев
Панорама Києва
nkau.gov.ua

Партія регіонів пропонує проголосувати в першому читанні за постанову про призначення дати виборів у Києві і почекати до винесення рішення Конституційного суду з цього питання.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов нагадав, що 48 регіоналів направили в КС звернення, в якому просять роз'яснити, як проводити київські вибори і в які терміни.

"Щоб потім не вийшло так, що хтось ці вибори програє і скаже, що ці вибори проводилися не за законом, тому я програв", - стверджує Єфремов.

При цьому він підкреслив, що фракція прийняла рішення підтримати в першому читанні проект постанови про призначення виборів у Києві, "щоб нас не звинувачували в тому, що ми хочемо зірвати вибори".

"Ми дуже сподіваємося, що судді Конституційного суду розглянуть питання і дадуть відповіді. Як тільки ми ці відповіді отримаємо, ми будемо визначатися остаточно щодо ухвалення рішення з виборів", - сказав Єфремов.

Як повідомлялося, 19 березня до КСУ надійшло подання 48 народних депутатів щодо тлумачення низки положень Конституції і закону про місцеві вибори, щодо місцевих виборів у Києві.

Напередодні в Партії регіонів підтвердили, що підписалися під зверненням до Конституційного суду, щоб він дав роз'яснення з датою виборів мера столиці та Київради - втім, лише побічно згадуючи про перенесення виборів на 2015 рік.

Нагадаємо, в кінці травня цього року закінчуються повноваження депутатів міської ради, обраних у 2008 році.

Однак термін повноважень будь-якого представницького органу може бути скорочений, але ніяк не продовжений.

Таким чином, вже червні будь-які рішення Київради, мера або навіть розпорядження голови КМДА стануть нелегітимними.

Мер столиці Леонід Черновецький достроково склав свої повноваження 1 червня 2012 року, і з липня його обов'язки виконує секретар Київради Галина Герега.

Читайте також:

У Конституційний суд надійшло подання про перенесення виборів у Києві на 2015 рік

Опозиція звинуватила Партію регіонів у намірі перенести вибори в Києві на 2015 рік

Регіонали хочуть через суд вирішити законність проведення виборів у Києві 2 червня

У ЦВК назвали крайній термін для виборів у Києві

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...