Реформа армії зведе її функції до мінімуму

23 березня 2012 в 17:58
Автори майбутньої реформи ЗСУ ніяк не відобразили функції армії при дестабілізації ситуації на території України (що цілком може спровокувати іноземна держава), при терористичній атаці, при техногенній катастрофі, хоча подібні ризики видаються багатьом експертам більш імовірними, ніж військовий прикордонний конфлікт.

У розробленій Міністерством оборони програмі реформування армії Збройним силам України відводиться лише одна функція - нейтралізація збройного прикордонного конфлікту. Інші можливі загрози для держави (техногенна, терористична і т.д.) в документі не згадуються взагалі.

Про це свідчить проект Концепції реформування та розвитку Збройних сил України (ЗСУ) до 2017 року, який є в розпорядженні ZN.UA.

Оцінюючи військово-політичну обстановку, автори визначили як малоймовірне виникнення локальної або регіональної війни в середньостроковій перспективі. І майбутнім ЗСУ відвели фактично одну функцію — здатність локалізувати та нейтралізувати збройний прикордонний конфлікт. З урахуванням охорони повітряного простору та прикриття важливих державних об’єктів.

Правда, варто додати, що в перспективі планується розвинути можливість дії ВСУ в двох операційних зонах.

Однак автори майбутньої реформи ніяк не відобразили функції армії при інших загрозах — наприклад при дестабілізації ситуації на території України (що цілком може спровокувати іноземна держава), при терористичній атаці, зрештою при техногенній катастрофі. Таких функцій взагалі не згадано у проекті документа, хоча подібні ризики для сучасної України видаються багатьом експертам більш імовірними, ніж військовий прикордонний конфлікт.


При цьому дуже важливим є визнання авторів, що в нинішньому вигляді військові частини, укомплектовані на 20—50% штату воєнного часу й призначені для ведення масштабних війн після тривалого мобілізаційного розгортання, не спроможні реалізувати цю функцію

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Валентина Бадрака «Рецепт для армії: ЕЛІКСИР АБО ОТРУТА?».

Читайте також:

Навесні до армії підуть 21,4 тис. осіб


Міністр оборони пообіцяв контрактну армію до 2017 року

Депутати підтримали ініціативу Януковича скоротити армію


Україна пообіцяла Росії не вступати в НАТО

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • валерія 3 ноября, 18:47 Це -чергова провокація брехливого і полохливого автора, який не володіє (на щастя!) відповідною інформацією. Саме такі, як він, і "зливають" в Інтернет багно на Збройні Сили України. Цікаво,це персональна думка автора чи замовлення? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...