Топ Новини

Раді запропонували дозволити в Україні подвійне громадянство

15 лютого 2013 в 20:01

Проект закону передбачає, що при отриманні будь-яким українським громадянином, який досягнув 18-річного віку, громадянства іноземної держави немає необхідності відмовлятися від громадянства України

Народний депутат Верховної Ради України Лев Миримський пропонує на законодавчому рівні дозволити в Україні подвійне громадянство, відповідний проект закону зареєстрований у парламенті в п'ятницю, 15 лютого.

Проект закону передбачає, що при отриманні будь-яким українським громадянином, що досягнув 18-річного віку, громадянства іноземної держави немає необхідності відмовлятися від громадянства України. Потрібно лише надати документи, що підтверджують наявність громадянства іноземної держави до центрального органу виконавчої влади з питань громадянства, який поставить в українському паспорті відмітку про наявність громадянства іноземної держави. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Згідно з документом, іноземці також мають право за власним бажанням, не відмовляючись від громадянства своєї держави, клопотати про прийняття їх у громадянство України. Разом з тим, документ залишає принцип єдиного громадянства в Україні, не змінюючи його формулювання: "єдине громадянство - громадянство держави Україна, яке виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України".

На думку автора законопроекту, система подвійного громадянства поширена в усьому світі, і якщо Україна прагне до Європи, її громадянам також необхідно дозволити мати два паспорти.

"Система подвійного громадянства обумовлена реальністю нинішнього життя. Причини для цього можуть бути різні - прагнення підвищити рівень життя для себе і своєї сім'ї, бажання дати хорошу освіту дітям. Крім того, громадянство іншої держави може стати більш надійною гарантією збереження інвестиційної банківської таємниці", - вважає Миримський.

В Україні на даний момент заборонено мати подвійне громадянство. Для того, щоб отримати паспорт іншої країни, слід відмовитися від українського. Разом з тим, чимало українських громадян всупереч закону мають громадянство ще однієї держави.

Читайте також:

В Україні за подвійне громадянство будуть штрафувати

Центрвиборчком не враховує подвійне громадянство кандидатів у депутати

Міліція не бачить жодних проблем в ізраїльському паспорті Черновецького

Москаль: У 3000 українців мають ізраїльський паспорт

За матеріалами: РИА-новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...