Топ Новини

Рада відмовилася розглядати закон про депортацію за національною ознакою

6 червня 2012 в 10:44
Законопроект про поновлення прав депортованих за національною ознакою стосується в основному 230 тис. кримських татар, депортованих з Криму сталінським режимом у 1944 році. Рада знову виявилася неготовою до його розгляду.
rada_rukopozhatie.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного законопроект № 5515 народного депутата Мустафи Джемілєва (НУНС) «Про відновлення прав людей, депортованих за національною ознакою». За включення до порядку денного в середу, 6 червня, проголосували тільки 148 депутатів.

Нагадаємо, що 16 травня Верховна Рада відправила цей законопроект у комітет на доопрацювання.

Законопроект стосується в основному відновлення прав 230 тис. кримських татар, депортованих з Криму сталінським режимом у 1944 році.

У проекті закону даються визначення термінів «депортація», «особи, депортовані за національною ознакою», «відновлення прав», «компенсація», «реабілітація», «реституція», «компенсація» тощо.

Законопроект відображає пріоритетні напрямки державної політики у сфері відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою. Зокрема, держава гарантує депортованим особам, які добровільно повертаються в місця їхнього постійного проживання на момент депортації, рівні з громадянами України права згідно з Конституцією України та умови для облаштування, включаючи забезпечення землею, житлом, працевлаштуванням, освітою, сприяння культурному і духовному розвитку.

Законопроект №5515
на сайті Верховної Ради.

Читайте також:

Симоненко виправдовував у Раді депортацію кримських татар Сталіним

Рада повернула на доопрацювання закон про відновлення прав депортованих народів

У Сімферополі 15 тис. кримських татар вимагають відновлення своїх прав

Кримські татари вимагають закрити сталіністові Симоненку в'їзд до Європи

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...