Топ Новини

Рада відновлює права депортованих кримських татар

20 червня 2012 в 12:48
Проект закону передбачає, що держава гарантує депортованим особам рівні з громадянами України права та умови для облаштування, включно із забезпеченням землею, житлом, працевлаштуванням, освітою, сприянням культурному і духовному розвитку.

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». Законопроект № 5515 народного депутата від НУ-НС, лідера кримськотатарського Меджлісу Мустафи Джемільова в середу, 20 травня, підтримало 356 народних депутатів

Законопроект стосується переважно відновлення прав 230 тис. кримських татар, депортованих з Криму сталінським режимом у 1944 році.

Документ відображає пріоритетні напрямки державної політики у сфері відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою. Зокрема, держава гарантує депортованим особам, які добровільно повертаються в місця їхнього постійного проживання на момент депортації, рівні з громадянами України права згідно з Конституцією України та умови для облаштування, включно із забезпеченням землею, житлом, працевлаштуванням, освітою, сприянням культурному і духовному розвитку.

Депортованим особам, які повертаються в Україну на проживання, гарантують за їх бажанням право на поселення в межах тих адміністративно-територіальних одиниць, де вони (або їхні батьки, або дід чи баба) проживали на момент депортації. Вилучені внаслідок депортації будівлі та інше майно по можливості (якщо будинок не зайнято, а майно збереглося) повертають депортованому або його спадкоємцям натурою. Якщо такої можливості немає, заявнику відшкодовують вартість будівель та майна. Заяви про компенсацію та повернення майна подають не пізніше 3 років від дня набуття особою статусу депортованої особи.

Згідно з документом, кошти на фінансування заходів, пов'язаних з поверненням, облаштуванням і відновленням прав депортованих осіб та членів їхніх сімей, щорічно передбачають у Державному бюджеті України, бюджеті Автономної Республіки Крим та бюджетах місцевого самоврядування окремим рядком. Також можуть використовувати кошти міжнародних організацій та іноземних держав, що їх виділяють для цих цілей.

У проекті закону дано визначення термінів «депортація», «особи, депортовані за національною ознакою», «відновлення прав», «компенсація», «реабілітація», «реституція», «компенсація» тощо.

Законопроект № 5515 на сайті Верховної Ради.

Читайте також:

Симоненко виправдовував у Раді депортацію кримських татар Сталіним

Рада повернула на доопрацювання закон про відновлення прав депортованих народів

У Сімферополі 15 тис. кримських татар вимагають відновлення своїх прав

Кримські татари вимагають закрити сталіністові Симоненку в’їзд до Європи

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...