Топ Новини

Рада прийняла закон про вибори конституційною більшістю

17 листопада 2011 в 17:30
Верховна Рада прийняла закон «Про вибори народних депутатів», в якому виборча система змінюється на мажоритарно-пропорційну, вводиться заборона на участь блоків і підвищується прохідний бар'єр для партій з 3% до 5%.
rada-11.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За ухвалення закону в цілому в четвер, 17 листопада, проголосували 366 депутатів, зокрема Партія регіонів - 187, КПУ - 24, Народна партія - 20, група «Реформи заради майбутнього» - 19, позафракційні - 18, «БЮТ-Батьківщина» - 62, НУНС - 36.

Основою прийнятого закону став законопроект, підготовлений Робочою групою на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем і вже розглянутий Венеціанською комісією (у комісії до законопроекту була низка істотних зауважень).

На вимогу опозиції до законопроекту були внесені поправки, які знижують ризики фальсифікації виборів.

Водночас «політичні» питання - пропорційно-мажоритарна система, участь блоків, прохідний бар'єр у 5%, заборона на участь блоків - залишилися в запропонованому владою варіанті.

За інформацією ZN.UA, перед голосуванням у фракції «БЮТ-Батьківщина» прийняли рішення про вільне голосування. У НУНСі підтримати закон пропонував депутатам голова фракції Микола Мартиненко (член партії «Фронт змін»).

Парламентська більшість наполягала на участі опозиції в голосуванні за закон, погрожуючи в іншому випадку прийняти свій законопроект.

Як повідомлялося, два тижні тому Верховна Рада створила тимчасову спеціальну комісію з доопрацювання закону про вибори народних депутатів.

Сьогодні стало відомо, що комісія досягла компромісу щодо законопроекту та пропозиції опозиції в ньому враховані (крім «політичних» питань).

Нагадаємо, що парламентські вибори повинні відбутися в Україні в кінці жовтня 2012 року.

Текст прийнятого закону на сайті парламенту.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...