Рада прийняла за основу провладний проект постанови про виконання резолюції ПАРЄ

21 березня 2012 в 11:29
Опозиційний проект постанови, який передбачав у місячний термін підготувати і внести декриміналізаційні зміни до статей 364 і 365 Кримінального кодексу України, звільнити екс - членів уряду з-під варти і надати їм можливість брати участь у виборах, необхідної кількості голосів не набрав.
rada.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада прийняла за основу проект постанови про деякі заходи щодо реалізації положень ПАРЄ "Заявка України на вступ до Ради Європи" та резолюції ПАРЄ "Функціонування демократичних інституцій в Україні".

У документі відсутні пункти про ключові вимоги ПАРЄ – декриміналізацію статей 364 і 365 Кримінального кодексу України, за якими засуджено Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, і про надання їм можливості брати участь у майбутніх парламентських виборах.

За проект постанови у першому читанні проголосували 270 народних депутатів з 419 зареєстрованих у залі.

Даний проект постанови підготував народний депутат Іван Попеску (фракція Партії регіонів).

Рада постановила взяти до відома, що указом президента України про питання формування і діяльності Конституційної асамблеї, сформовано склад Конституційної асамблеї для підготовки змін до Основного закону.

Комітетам Ради рекомендується прискорити підготовку проекту КПК і при підготовці його до другого читання "уважно аналізувати рекомендації резолюції ПАРЄ".

Пропонується також забезпечити оперативну розробку законопроектів, спрямованих на реформування кримінальної юстиції відповідно до обов'язків та зобов'язань України перед РЄ.

Варто відзначити, що глава парламентського комітету у закордонних справах, депутат від «БЮТ-Батьківщини» Олег Білорус заявив в ході обговорення проектів постанов, що проект постанови про виконання резолюції ПАРЄ комітет не підтримав.

"Комітет пропонує відхилити проект Партії регіонів, оскільки він не відповідає вимогам ПАРЄ і викличе у Європи розчарування", - заявив в ході обговорення глава профільного комітету.

Окрім того, Рада відхилила проект постанови ініційований народними депутатами від «БЮТ-Батьківщини» про заходи щодо реалізації рекомендацій та вимог ПАРЄ. "За" проголосували лише 147 з 226 необхідних нардепів.

Проект постанови, внесений опозиційними депутатами, передбачав у місячний термін підготувати і внести декріміналізаційні зміни до статей 364 і 365 Кримінального кодексу України, звільнити екс - членів уряду під варти і надати їм можливість брати участь у виборах, а також внести змін до Конституції України, які дозволили б виконати резолюцію ПАРЄ.

Нагадаємо, ПАРЄ в заяві від 9 березня зазначила, що із занепокоєнням відзначає відсутність прогресу у виконанні Україною останньої резолюції ПАРЄ, де йшла мова про декриміналізацію статей Кримінального кодексу, за якими були засуджені екс-прем'єр Юлія Тимошенко, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та інші колишні посадові особи.

Варто відзначити, що, на думку політологів, ігнорування рекомендацій ПАРЄ може призвести до міжнародної ізоляції України.

Читайте також:

ПАРЄ вкотре пригрозила Україні санкціями

Регіонали задоволені резолюцією ПАРЄ, згідно з якою Україні загрожують санкції


Президент ПАРЄ закликав українську владу звільнити Луценка

У ЄС розчаровані небажанням Ради декриміналізувати статтю Тимошенко

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , РБК-Україна ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...