Рада не буде приймати жоден законопроект про вибори до висновків Венеціанської комісії

3 жовтня 2011 в 10:42
Верховна Рада України не прийматиме завтра на вечірньому засіданні за основу жоден з проектів законів про вибори, поки не отримає остаточні висновки Венеціанської комісії. Про це повідомив спікер парламенту Володимир Литвин.
Lytvyn_litvin_litvyn_lytvin_-6_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«На поточний момент офіційного висновку Венеціанської комісії щодо проекту закону про вибори народних депутатів немає. Є тільки робочі напрацювання і коли подадуть офіційні рекомендації, їх потрібно буде ще вивчити», - підкреслив Литвин.

Окрім того, голова парламенту прогнозує, що «завтра Рада на вечірньому засіданні не прийме за основу жоден з проектів законів про вибори», - сказав спікер.

За його словами після отримання офіційних висновків Венеціанської комісії щодо проекту закону про вибори народних депутатів, який до ВР повинен внести президент України «нам належить провести декілька засідань погоджувальної ради, щоб висловити свої позиції», - підкреслив В.Литвин.

Нагадаємо, що над законопроектом працювала Робоча група, створена президентом Віктором Януковичем. Її очолював міністр юстиції Олександр Лавринович.

Проект закону містить норму про підвищення прохідного бар'єру для партій до 5% з нинішніх 3%.

Окрім того, пропонується половину депутатів обирати за партійними списками, ще 50% - в одномандатних округах. (З 2006 року в Україні діє пропорційна система і всі 450 депутатів обираються за партійними списками.)

Відповідно до законопроекту, у виборах більше не зможуть брати участь блоки, а тільки партії.

Також у проекті міститься норма про можливість самовисування кандидатів в одномандатних виборчих округах.

О.Лавринович вважає законопроект про «Про вибори народних депутатів України» готовим на 100% і має намір вже цього тижня передати його президентові Віктору Януковичу для внесення до парламенту.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...