Рада не буде перерозподіляти виборчі округи

19 березня 2012 в 13:39
Литвин вважає, що на сьогодні у парламенту вже немає часу приймати рішення про розподіл мажоритарних округів.
rada__zasedanie_web.jpg
Андрій Товстиженко,ZN.UA

Верховна Рада не буде вносити зміни до закону про вибори народних депутатів України в частині розподілу виборчих округів, оскільки воно має відбутися вже до 10 квітня. Про це на брифінгу 19 березня заявив спікер парламенту Володимир Литвин.

"Я вважаю, шановні колеги, оскільки ми втратили час, то сьогодні вести розмову про внесення змін до закону про вибори народних депутатів в частині формування виборчих округів практично неможливо. Якщо цю функцію перекладати на Верховну Раду України, то треба спочатку прийняти зміни до закону про вибори, вписати відповідну норму, направити на підпис президенту України. Після підпису президента вживати відповідних дій, а до 10 квітня треба щоб чітко люди, виборці, а перш за все політики, знали чітко межі виборчих округів", - сказав Литвин.

На його думку, у такій ситуації треба виконувати вже прописані положення закону про вибори народних депутатів України. "Я таку ідею викладав, але разом з тим, що сьогодні злагоди немає, і її треба було реалізовувати раніше, за умови що у нас не буде конфліктів, і щоб цю ідею підтримали депутати у кількості не меншій, ніж тих, хто голосував за закон... - 366 народних депутатів", - сказав Литвин.

Вибори до Ради, згідно з чинним законодавством, повинні відбутися у 2012 році.

17 листопада 2011 року закон "Про вибори народних депутатів України" був прийнятий парламентом. Законом передбачається встановити п'ятивідсотковий прохідний бар'єр і змішану (пропорційно мажоритарну) систему. 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій, і 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

Читайте також:

ЦВК: Українців, які проживають за межами країни, можуть позбавити права голосу

Шанси потрапити до парламенту зберігають п'ять партій

Регіонали не виключають змін до виборчого закону


Україну закликають не змінювати виборчий закон перед виборами

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...