Топ Новини

Рада Європи закликала українську владу відправити Тимошенко і Луценка на лікування поза СІЗО

14 листопада 2012 в 10:32
Європейський комітет Ради Європи закликав українську владу вжити необхідних заходів для забезпечення того, аби всі в'язні, які потребують професійного лікування або огляду, потрапляли до лікарень за межами СІЗО без невиправданої затримки.
lucenko tymoshenko.jpg
- коллаж ZN.UA

Європейський комітет Ради Європи із запобігання тортурам і жорсткого поводження закликає українську владу вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити лікування та медичний огляд всіх ув'язнених, які цього потребують, за межами СІЗО без затримок. Про це йдеться у спеціальному звіті, оприлюдненому комітетом в середу.

Звіт складений за результатами відвідування низки виправних установ фахівцями комітету з 29 листопада по 6 грудня 2011 року.

Експерти організації підкреслили, що тюремна влада «несе відповідальність за охорону здоров'я всіх ув'язнених і повинна докласти всіх зусиль, щоб забезпечити негайне встановлення точного діагнозу хворих ув'язнених і надання адекватного лікування всім ув'язненим».

У зв'язку з цим особливу занепокоєність комітету викликало лікування та медичне обстеження екс-міністра Юрія Луценка, екс-прем'єра Юлії Тимошенко і колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.

«Комітет повинен висловити свою стурбованість тим, що стосовно кожного з трьох зазначених осіб відбувалися значні затримки (з різних причин) у призначенні та проведенні спеціальних медичних оглядів поза СІЗО. Проблеми такого роду комітет спостерігав неодноразово під час своїх попередніх візитів до київського СІЗО та інших пенітенціарних закладів в Україні», - наголошується в заяві ..

Комітет настійно закликає українську владу вжити всіх «необхідних заходів для забезпечення того, щоб у майбутньому всі в'язні, які потребують професійного лікуванні або огляду, потрапляли до лікарень за межами СІЗО без невиправданої затримки».

Комітет просить українську владу надавати детальні звіти про всі медичні процедури, здійснені стосовно Тимошенко і Луценка, а також надати копію доповіді членів міжнародної медичної комісії, яка обстежувала Тимошенко в лютому 2012 року.

Як повідомлялося, 29 жовтня Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти результатів виборів.

Раніше вона вже оголошувала голодування у квітні поточного року, коли вибухнув навіть скандал про так звану примусову госпіталізацію екс-прем'єра в ЦКЛ № 5 Харкова.

Курс лікування Тимошенко в харківській лікарні ведуть лікарі з берлінської клініки «Шаріте».

Останнє засідання міжнародної медкомісії пройшло в Харкові за участю німецьких лікарів «Шаріте» Карла Макса Айнхойпля, Лутца Хармса і Анетт Райссхауер 14 жовтня. За результатами роботи медкомісії спільно було прийнято рішення про продовження термінів перебування Тимошенко в стаціонарі.

- Німецькі лікарі вважають, що переведення Тимошенко у в’язницю загрожує їй інвалідністю

8 листопада, у Менській виправній колонії фахівці МОЗ та Державної пенітенціарної служби провели комісійний медогляд екс-глави МВС Юрія Луценка. Стан його здоров'я було визначено як задовільний.

Раніше дружина колишнього глави МВС Ірина Луценко заявила, що стан здоров'я її чоловіка значно погіршився. За її словами, Луценку, який вже відмовляється від їжі, заборонили користуватися телефоном, призначили постільний режим і знеболюючі.

Cуд визнав Юрія Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів суд і засудив його до чотирьох років позбавлення волі. Під час перебування в СІЗО йому були поставлені діагнози: жирова хвороба печінки (стеатоз), наявність початкових ознак портальної гіпертензії, гастрит, хвороба сигмовидної кишки, а також вірусний гепатит TTV.

11 жовтня засудженого Луценка обстежили в Чернігівській обласній клінічній лікарні. Як повідомили у Держпенітенціарній службі, захворювань, які б передбачали стаціонарне лікування Луценка, не виявлено. Стан здоров'я пацієнта було названо задовільним.

Читайте також:

Лікарі виявили в Луценка хвороби серця

За 15 днів голодування Тимошенко сильно ослабла, але її дух моральний незламний

Луценку стало гірше: він відмовляється від їжі і вкрився плямами

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...