Рада Європи розкритикувала судову систему України

23 листопада 2011 в 19:38
Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг відзначає відсутність балансу в участі в судових процесах захисту і звинувачення в країнах колишнього СРСР. Про це він сказав на прес-конференції.

"Що найбільше вражає, це те, як багато необхідно часу, щоб змінити глибоко вкорінену роль прокурорів, які дуже домінують. Ні балансу між захистом і прокурором", - сказав він.

Комісар висловив думку, що велика кількість ув'язнених, у тому числі людей, що перебувають у досудовому ув'язненні, позбавляються свободи суддею саме через роль прокурора в судовому процесі.

Крім того, Т. Хаммарберг повідомив, що за результатами візиту в Україну він підготує звіт з дотримання прав людини в Україні, який буде представлений Раді Європи та українській владі.

Комісар висловив сподівання, що українська влада врахує ці рекомендації і конструктивно поставиться до їх прийняття. Т. Хаммарберг перебуває в Україні для зустрічей із владою з 19 по 26 листопада.

Як повідомлялося, минулого літа парламент прийняв, а президент схвалив закон про судоустрій та статус суддів.

9 вересня Верховна Рада в першому читанні прийняла поправки до закону. Це рішення вітала Рада Європи.

Варто зазначити, що ПАРЄ раніше неодноразово критикувала Україну через затримки у виконанні постанов суду і закликала ретельніше слідкувати за виконанням судових рішень.

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...