Топ Новини

Рада дозволила українським миротворцям брати участь у бойових операціях за кордоном

18 вересня 2012 в 16:24
Українські військові за кордоном тепер зможуть не тільки запобігати конфліктам і надавати гуманітарну допомогу, але й виконувати бойові завдання. Зокрема, українці будуть боротися з піратами.
armiya army_voennie_oruzhie.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо участі Збройних сил України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки». За дане рішення проголосувало 232 із 332 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Як зазначає Головне науково-експертне управління парламенту, даним законом передбачено кардинально змінити правову основу для операцій підрозділів Збройних сил України поза її межами, надавши їм право брати участь у міжнародних операціях не тільки для запобігання конфліктам та надання гуманітарної допомоги, але і для виконання бойових завдань .

Згідно з пояснювальною запискою, цей закон розроблявся для розширення меж участі України в операціях з підтримання миру та безпеки в операціях Європейського Союзу, зокрема в операції з протидії піратству «Аталанта», участь в інших бойових тактичних групах ЄС.

Закон пропонує внести низку змін і доповнень до 11 законів України.

Відповідно до цих змін, поняття «миротворчі операції» замінюються поняттям «міжнародні операції з підтримання миру і безпеки». Також розширюються умови участі України в міжнародних операціях, зокрема в організації з безпеки співробітництва в Європі та інших міжнародних організацій, які несуть відповідальність у сфері підтримання міжнародного миру і безпеки, згідно з положеннями глави 8 статуту ООН.

Читайте також:

Українці вирушили на війну в Конго

Український підводний човен зробив перше за 20 років занурення

У Міноборони похвалилися, що українські льотчики вперше за 5 років налітали по цілих 20 годин


Депутати схвалили допуск іноземних військ для проведення навчань в Україні в 2012 році

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...