Рада підтримала скасування депутатської недоторканності

Доповнено
Поділитися
Рада підтримала скасування депутатської недоторканності Прийняття закону в цілому буде можливо тільки на наступній сесії
Законопроект, який також обмежує недоторканність суддів, спрямований в КС.

Верховна Рада України 5 лютого прийняла постанову, що стосується скасування недоторканності народних депутатів України.

Постанову №1776/П1 підтримали 365 депутатів. Проти проголосував один депутат - Вадим Рабінович.

"Законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України і суддів) (реєстр.№ 1776) направити до Конституційного Суду України для отримання висновку щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України", - йдеться в тексті постанови.

Вранці 16 січня законопроект № 1776, автором якого є президент України, був внесений в український парламент. У проекті пропонується виключити 80-ю статтю Основного закону про недоторканність депутатів. У цьому ж контексті пропонується виключити норму про те, що депутати не можуть без згоди Ради бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Стаття 80 Конституції України гарантує народним депутатам недоторканність: "Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".

Що стосується недоторканності суддів, то у документі сказано, що стаття 126 повинна бути викладена так: "Суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції затриманий і до нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при вчиненні або безпосередньо після вчинення тяжкого або тяжкого злочини проти життя і здоров'я особи".

Статтю 129 після частини першої пропонується доповнити нової частиною. Так, притягнення суддів до юридичної відповідальності здійснюється на загальних підставах. Судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за діяння, вчинені у зв'язку з здійсненням правосуддя, крім випадків прийняття завідомо неправосудного судового рішення, порушення присяги судді або дисциплінарного правопорушення.

Для скасування депутатської недоторканності необхідно внесення змін до Конституції. Процедура передбачає прийняття законопроекту в першому читанні, після чого він надсилається до Конституційного суду. Голосувати цей законопроект в цілому можна тільки на наступній сесії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі