Рада направила до КСУ проект змін до Конституції в частині правосуддя

22 грудня 2015 в 13:58

Парламент почав тривалий процес судової реформи. На першому етапі проголосувало майже 300 депутатів.

Верховная Рада
Депутати зробили перший крок до судової реформи
Верховна Рада

Верховна Рада направила до Конституційного суду України президентський законопроект змін в Основний закон в частині правосуддя (№3524). Постанову підтримав 291 народний депутат.

Таким чином, Конституційний суд повинен дати висновок щодо відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Основного закону. Після отримання рішення КСУ Рада повинна прийняти законопроект 226 голосами. Остаточно закон про внесення змін до Конституції України приймається на наступній сесії конституційною більшістю голосів (не менше 300).

Наприкінці листопада президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду України законопроект "Про внесення змін до Конституції України (в частині правосуддя)".

Читайте також: Конституційний суд розгляне закон про люстрацію в наступному році

Як пише в статті для ZN.UA правозахисниця, координатор Євромайдану SOS Олександра Матвійчук, запропоновані владою зміни до Конституції України в частині реформування правосуддя досить невизначені й обмежені, а отже, не дають повноцінної картини судової реформи. Вона зазначила, що ряд ключових питань взагалі винесені за рамки Конституції. Створюється враження, що члени Конституційної комісії не домовилися, а тому викинули з тексту змін положення про регулювання судоустрою, дисциплінарної відповідальності суддів, суддівського самоврядування тощо.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...