Топ Новини

Путіну на виборах нарахували «зайвих» 10% голосів, - Ліга виборців

7 березня 2012 в 16:45
«Ліга виборців» погоджується, що за підсумками першого туру Володимир Путін набрав більше 50% голосів. Однак йдеться не про 63%, як в офіційних повідомленнях ЦВК, а про 53%. Крім того, спостерігачі з'ясували, що серйозно занижено результат Михайла Прохорова, який набрав 16%, а не 7,9%.
putin_4.jpg
government.ru

Організація «Ліга виборців», що проводила незалежний моніторинг президентських виборів у Росії та організувала паралельний підрахунок голосів з допомогою своїх спостерігачів, відмовилася визнавати офіційні підсумки.

При цьому «Ліга виборців» погоджується, що за підсумками першого туру Володимир Путін набрав більше 50% голосів. Однак йдеться не про 63%, як в офіційних повідомленнях ЦВК, а про 53%. Крім того, спостерігачі з'ясували, що серйозно занижено результат Михайла Прохорова, який набрав 16%, а не 7,9%.

«Ліга виборців» вважає, що вибори, які відбулися 4 березня, не були рівними, адже дискримінація відомих політиків при формуванні списку кандидатів обмежила можливість вибору для громадян і полегшила конкуренцію для кандидата від влади», - йдеться в меморандумі організації.

Організація також підкреслила, що вибори не можна вважати справедливими, «тому що зареєстровані кандидати вели виборчу кампанію в нерівних умовах, а один з них мав  перевагу».

На прес-конференції в Москві один із засновників ЛВ Георгій Васильєв заявив, що «4 березня було нанесено образу громадянському суспільству Росії, були дискредитовані інститути російського президентства, російської виборчої системи і всієї державної влади РФ уцілому».

По всій країні організація зареєструвала близько 3 тис. порушень. Як приклад фальсифікації Васильєв назвав Санкт-Петербург, де, за даними ЛВ, прем'єр-міністру РФ Володимиру Путіну додали близько 15% голосів за рахунок переписування протоколів.

Відзначимо, що раніше сам Володимир Путін визнав наявність порушень на виборах 4 березня.

Нагадаємо, «Ліга виборців» була створена після грудневих виборів до Держдуми. Своєю метою вона назвала проведення чесних виборів - від місцевих до президентських. На президентських виборах «Лігою» був організований проект «Зведений протокол», в якому фіксувалися повідомлення про порушення від спостерігачів на виборчих дільницях.

У ньому взяли участь багато громадських діячів, партія «Яблуко», а також штаби кандидатів у президенти Росії Геннадія Зюганова, Сергія Миронова і Михайла Прохорова. Після виборів 4 березня надійшло близько 5 тис. звітів, які підтверджуються паперовими копіями.

Читайте також:

Мерія Москви «дала добро» опозиції на проведення мітингу 10 березня


Путін визнав, що президентські вибори пройшли з порушеннями

Євросоюз визнав перемогу Путіна на виборах

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...