Топ Новини

Путін і Янукович погодилися, що вступ України до МС - це "політичний вибір"

4 березня 2013 в 16:31

Президент Росії обіцяє "безумовно, ставитися з повагою" до будь-якого вибору України про участь або неучасть у Митному союзі.

Формат співпраці України з країнами Митного союзу (МС) повинен визначатися на чотиристоронніх переговорах, за участю всіх країн-членів МС.

Про це заявив президент України Віктор Янукович на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у Тверській області в понеділок, 4 березня.

У той же час, зазначив Янукович, в Україні розуміють, що Росія грає ключову роль в МС, і на даному етапі Україна веде переговори поки тільки з Росією, уточнив він.

При цьому Янукович зазначив, що сьогодні мова йде про формат співпраці України і МС.

"Ми зацікавлені в тому, щоб розглянути ці документи (нормативно-правові акти МС - ред.). Тому що дуже багато розмов, експерти кажуть, будують різні прогнози, є й супротивники. Загалом, йде процес, я б сказав, більше політичний, ніж економічний", - зазначив він.

У свою чергу президент РФ Володимир Путін погодився з тим, що це питання, по суті, політичне. "Це політичний вибір самої України. І ми, безумовно, будемо ставитися з повагою до будь-якого (вибору - ред.)", - сказав він.

- МЗС наполягає, що повного членства України в Митному союзі не буде

Президенти спілкувалися без краваток, на початку зустрічі вони обнялися. Путін відзначив, що дуже радий бачити Януковича в Росії.

Як відомо, у Митний союз входять Росія, Казахстан і Білорусь.

Київ пропонує обговорити співпрацю у форматі "3+1" (Росія, Білорусь, Казахстан плюс Україна). Однак такий формат не підтримують у Москві, наполягаючи на повноцінному членстві Києва у наднаціональному формуванні.

Разом з тим Україна, як заявив президент Янукович на саміті Україна-ЄС у Брюсселі, буде співпрацювати з Митним союзом лише в тому форматі, який не суперечить відносинам з Європейським Союзом - Київ націлений на підписання Угоди про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі з Європою.

Читайте також:

Розмитнена загроза

У ЄС не зрозуміли суть Євразійського союзу

Росія згодна тільки на повне приєднання України до Митного союзу

У ЄС нагадали Україні, що членство в Митному союзі забирає суверенітет

Українці впевнені, що Януковичу не потрібен ні ЄС, ні Митного союзу

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...