Провина Пукача у перевищенні влади і вбивстві Гонгадзе доведена, - вирок

29 січня 2013 в 12:28

Сам Пукач лише частково визнав свою провину. Він повідомив, що наказ вести спостереження і вбити Гонгадзе він отримав особисто від тодішнього міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка.

Суд Пукача_1 < >
Фото liga.net

Суд Пукача_1
liga.net
Провина екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача у перевищенні влади та вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе доведена зібраними доказами, йдеться в тексті вироку.

У вироку зазначається, що Пукач частково визнав свою провину. Він повідомив, що наказ вести спостереження і вбити Гонгадзе він отримав особисто від тодішнього міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка.

Але при цьому генерал у своїх свідченнях стверджує, що вбивати журналіста не збирався. Тобто він визнав, що за журналістом велися оперативно-розшукові заходи, що душив паском, однак не збирався вбивати, а просто пасок зісковзнув, повідомляє Інтерфакс-Україна.

- Пукач убив Гонгадзе, "вибиваючи" з нього зізнання у шпигунстві

У вироку, що оприлюднюється у Печерському районному суді м.Києва, зазначається, що 17 вересня 2000 року приблизно опівночі, перебуваючи в лісі Київської області, співробітники міліції Протасов, Попович, Костенко, діючи з особистої зацікавленості та кар'єрних міркувань, не бажаючи ускладнювати відносини з керівництвом і бажаючи отримати підвищення по службі вступили з Пукачем і між собою у злочинну змову для розподілу ролей щодо вбивства Гонгадзе, пише Ліга.net.

Реалізуючи умисне вбивство Гонгадзе за попередньою змовою групи Попович, за вказівкою Пукача, неподалік від місця зупинки автомобіля, в якому вже перебував Гонгадзе, викопав лопатою яму, приблизною шириною 70 см і глибиною метр. У цей час Протасов і Костенко залишалися у службовому автомобілі, утримуючи Гонгадзе.

Далі Протасов, Костенко, Попович і Пукач вивели Гонгадзе, зняли з нього куртку, поклали на землю і зняли з нього черевики. Після цього Костенко зв'язав мотузкою руки і ноги Гонгадзе. Після цього Пукач, Протасов і Костенко віднесли пов'язаного Гонгадзе до викопаної ями, і поклали обличчям вниз. Костенко, за вказівкою Пукача, обшукав Гонгадзе, забрав у нього із задньої кишені ключі і передав їх Пукачу.

Після цього його поклали обличчям догори. Гонгадзе, розуміючи злочинні наміри щодо себе, почав просити не вбивати його. Незважаючи на це, Пукач запхав у рот Гонгадзе носовичок і почав руками здавлювати його горло і шию. При цьому Протасов для подолання опору Гонгадзе тримав його за плечі.

Оскільки так задушити Гонгадзе не вдалося, Попович витягнув зі штанів Гонгадзе пасок і передав його як знаряддя вбивства Пукачу. Пукач накинув її на шию Гонгадзе, вперся колінами в груди і почав затягувати. У цей час Протасов тримав Гонгадзе за праве плече, а Костенко за ноги.

Намагаючись уникнути смерті Гонгадзе набрав у легені повітря. Тоді, за вказівкою Пукача, Попович для того, щоб змусити Гонгадзе видихнути повітря, завдав декількох ударів в область живота. Після отриманих ударів Гонгадзе видихнув. Через здавлювання шиї петлею з паска, у Гонгадзе був зламаний кадик. Почалися судоми. Протасов і Костенко тримали Гонгадзе за ноги до самої смерті.

Гонгадзе помер близько 01:00, 17 вересня. Переконавшись, що він мертвий, Пукач, Протасов і Костенко скинули його тіло в яму. З метою приховати злочин, вони взяли з автомобіля каністру з бензином, облили тіло і підпалили. Коли вогонь згас, Пукач, Протасов, Костенко і Попович закидали яму з тілом землею, замаскували травою, перевірили, чи не залишили там особисті речі.

Читайте також:

Пукач скаржиться, що його квартиру привласнив колишній генпрокурор

Адвокат Пукача стверджує, що його підзахисний розкаявся у вбивстві Гонгадзе

Прокуратура попросила у суду для Пукача довічного ув'язнення

Піскун був за крок від розкриття справи Гонгадзе, але його звільнили

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ЛІГАБізнесінформ ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...