Проти Кучми можуть порушити нову кримінальну справу

9 серпня 2012 в 06:25
У ГПУ впевнені, що в слідчого є можливість доопрацювати матеріали і зібрати цього разу достатньо підстав для порушення нової кримінальної справи проти Кучми.

Слідчий прокуратури може знову порушити кримінальну справу проти другого президента України Леоніда Кучми, заявив перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін в інтерв'ю газеті "Сегодня".

"Суд встановив, що справу проти Кучми було порушено без достатніх підстав. Це означає, що у слідчого тепер є можливість доопрацювати матеріали і зібрати цього разу достатньо підстав для порушення нової кримінальної справи проти Кучми", - зазначив він.

Відповідаючи на питання, чи буде ця справа зі старою або з іншим формулюванням, Кузьмін сказав: "Або з іншим, або з тим же. І продовжити розслідування, врахувавши помилки, на які вказав суд".

Крім того, він підкреслив, що робота з пошуку замовників і організаторів вбивства журналіста Георгія Гонгадзе триває.

Як повідомлялося, кримінальну справу стосовно Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.).

13 грудня 2011 Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи проти Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. Записи екс-співробітника управління Держохорони майора Миколи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Гонгадзе.

20 січня 2012 Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Печерського районного суду Києва про скасування постанови про порушення кримінальної справи стосовно Кучми в його причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Генпрокуратура подала касацію на вказане рішення Апеляційного суду. У своїй скарзі вона просить скасувати попередні судові ухвали і направити справу до суду першої інстанції, тобто до Печерського райсуду - на новий розгляд іншим складом суду.

Однак Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ підтвердив законність зняття звинувачень з Леоніда Кучми.

Читайте також:

Генпрокурор запевняє, що хоче посадити Кучму


Кучма вимагає знайти винних у вбивстві Гонгадзе

Суд визнав, що плівки Мельниченка не можуть бути речовим доказом


Адвокат Гонгадзе здивована відсутністю справ щодо інших фігурантів «плівок Мельниченка»

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...