Прокурор у справі ЄЕСУ попросила Європу дати оцінку "лицемірній" Тимошенко

23 квітня 2013 в 13:01

Справа щодо ЄЕСУ вже цілий рік не може зрушити з мертвої точки через відмову екс-прем'єра брати участь у засіданнях. Прокурор просить європейських чиновників дати оцінку такій поведінці Юлії Тимошенко.

timoshenko.jpg
Юлія Тимошенко
3oko.net

Судовий розгляд справи про зловживання корпорації ЄЕСУ не може зрушити з місця протягом року через "негідну і лицемірну поведінку" підсудної екс-прем'єра Юлії Тимошенко, вважає держобвинувач Вікторія Калита.

"Через таку недостойну і, я б навіть сказала, лицемірну поведінку вже рік справа не може зрушити з місця", - сказала прокурор.

На її думку, європейські експерти в ході оцінки ходу процесу у справі ЄЕСУ повинні дати оцінку, у тому числі, і поведінці підсудної.

Калита ухилилася від відповіді на питання, чи вважає вона можливим помилування Тимошенко. "Питання помилування - компетенція не суду. Ми повинні розглянути цю справу по суті, оскільки вона перебуває в суді, і визначитися щодо провини особи, якій висунуто звинувачення", - сказала прокурор.

Вона також зазначила, що держзвинувачення поки не ініціює примусову доставку Тимошенко до суду. "Ми не прихильники застосування якихось насильницьких заходів. Терпець у нас поки ще є", - сказала Калита.

Як відомо, у рамках даної справи екс-прем'єру пред'явлені звинувачення у п'яти епізодах: організація заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в період 1997-1998 рр. шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК); замах на заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в період 1997-1998 років шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 27, ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 КК); несплата податку по підприємству ЄЕСУ (ч.3 ст.27, ч.3 ст.212 КК); несплата прибуткового податку, (ч.3 ст.212 КК); вчинення злочину шляхом службового підроблення (ч.3 ст.27, ч.2 ст.366 КК).

Засідання у справі відбулося 19 квітня 2012 року без Тимошенко. Відтоді суд неодноразово відкладав початок розгляду справи по суті у зв'язку з тим, що Тимошенко відмовлялася брати участь у засіданні через стан здоров'я, навіть у режимі відеоконференції.

У вівторок суддя Костянтин Садовський знову відклав розгляд справи через відсутність Тимошенко до 21 травня.

11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Вона відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові. Попереднє засідання суду в Харкові у справі корпорації ЄЕСУ, яку в 1995-1996 роках очолювала Тимошенко, відбулося 19 квітня 2012 року. Тимошенко жодного разу не була присутня на цих засіданнях.

Захист неодноразово заявляв про проблеми зі здоров'ям ще під час її перебування у Київському СІЗО і вимагав обстеження незалежними медиками, оскільки Тимошенко не довіряє українським лікарям. 9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії в Центральну клінічну лікарню №5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра в ЦКЛ №5 визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте" (Берлін).

Читайте також:

Суддя у справі ЄЕСУ оголосив перерву на місяць, давши зрозуміти, що за відсутності Тимошенко вона розглядатися не буде

Тимошенко знову відмовилася їхати до суду

Пенітенціарна служба просить у лікарів дозволу повернути Тимошенко в колонію

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...