Прокуратура попросила звільнити Ходорковського на два роки раніше

20 грудня 2012 в 08:43
Звинувачення попросило суд скоротити термін покарання екс-главі ЮКОСА Михайлу Ходорковському і його бізнес-партнеру Платону Лєбєдєву у зв'язку з пом'якшенням кримінального законодавства РФ.
hodorkov_yukos.jpg
khodorkovsky.ru

Прокурор попросив знизити покарання екс-главі ЮКОСа Михайлу Ходорковському і колишньому главі МФО "Менатеп" Платону Лєбєдєву з 13 років до 11 років і 3 місяців позбавлення волі у колонії загального режиму.

Про це представник звинувачення заявив на засіданні Президії Мосміськсуду, який 20 грудня розглядає наглядові скарги засуджених.

Прокурор пояснив, що вироки в обох справах він вважає законними і обґрунтованими, однак у зв'язку з пом'якшенням кримінального законодавства Росії покарання Ходорковському і Лєбєдєву слід знизити термін.

Якщо суд підтримає позицію прокурора, то Лєбєдєв вийде на свободу у жовтні 2014 року, а Ходорковський - в січні 2015 року.

Захист засуджених наполягає на повному скасуванні вироку і припинення справи, оскільки, на його погляд, Ходорковського і Лєбєдєва двічі судили за одні й ті ж діяння.
Самі засуджені участі в засіданні президії не брали.

Нагадаємо, Хамовницький суд Москви у кінці 2010 року засудив Лєбєдєва і Ходорковського до 14 років колонії кожного за звинуваченням у розкраданні 200 мільйонів тонн нафти і відмиванні грошей. Потім Мосміськсуд знизив цей термін на рік.

Екс-глава ЮКОСа відбуває покарання в колонії карельського міста Сегежа, а Лєбєдєв - в місті Вельську Архангельської області.

Читайте також:

Ходорковський: У правоохоронній системі виживають найгірші

Від показу «Ходорковського» відмовилися майже всі московські кінотеатри

Медвєдєв відмовився помилувати Ходорковського

Ходорковський: Президентство Путіна — втрачений для Росії час

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...