Прогресу від переговорів "Нормандської четвірки" не варто очікувати через розбіжності в заявах - Безсмертний

Поділитися
Прогресу від переговорів "Нормандської четвірки" не варто очікувати через розбіжності в заявах - Безсмертний У питанні збройної місії ОБСЄ в Донбасі немає ясності © OSCE
Заяви української сторони відрізняються від версії інших учасників переговорів.

Прогресу після берлінських переговорів "Нормандської четвірки" очікувати не варто, тому що до цих пір так і немає відповіді на питання "що і як робити", заявив Роман Безсмертний, колишній посол України в Білорусі, екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи на мінських переговорах.

"Є певні розбіжності в заявах. Україна каже, що домовилися про поліцейської місії ОБСЄ, Росія говорить про розширення місії ОБСЄ. Рішення про розширення було прийнято влітку 2015 року, але склад місії так і залишився в кількості 600 чеовек. Рішення про те, щоб допустити місію в місця зберігання техніки, було прийнято восени 2015 року, але ситуація такою і залишилася", - сказав Безсмертний в ефірі телеканалу "112 Україна".

Тим не менше, сам прогрес є в тому, що зустріч відбулася.

"Тепер треба стежити, як слова матеріалізуються в конкретні дії. Ці інформаційні відмінності закладуть відповідь на питання, чи буде прогрес чи ні. З моєї точки зору, очікувати прогресу не слід. Незважаючи на те, що сторони говорять про те, що потрібно робити, проте немає відповідей, що і як робити", - підкреслив він.

Нагадаємо, що за результатами переговорів лідерів країн "Нормандської четвірки" у Берліні президент Петро Порошенко заявив, що Росія соласилась з необхідністю введення збройної поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі. Також, передбачається, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, учасники зустрічі попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на 4-х ділянках лінії зіткнення, серед яких буде Дебальцеве.

У той же час президент Володимир Путін повідомив свою версію підсумків берлінської зустрічі. За її словами, Москва лишт "підтвердила", що "готова розширити місію ОБСЄ в зоні відводу і в пунктах зберігання важкої техніки".

Зі свого боку президент Франції Франсуа Олланд заявив про численні труднощі в питанні розведення військ в Донбасі.

У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що спочатку потрібен закон про вибори в Донбасі, а про збройну місії ОБСЄ можна буде говорити тільки після запуску виборчого процесу. При цьому Україна отримає контроль над кордоном тільки "у кінці процесу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі