Топ Новини

Про що домовилися Україна та Росія в Ялті: перелік документів

12 липня 2012 в 17:24
У присутності Віктора Януковича та Володимира Путіна за результатами засідання було підписано низку документів.
yalta.jpeg
kremlin.ru

Президент України Віктор Янукович та Президент Російської Федерації Володимир Путін підписали Спільну заяву за підсумками п’ятого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії.

У документі відзначається особлива роль у розвитку різнопланової двосторонньої взаємодії комісії, діяльність якої спрямована на досягнення практичних домовленостей у різноманітних сферах співробітництва.

У заяві також зафіксовано основні результати роботи сьогоднішнього засідання, підтверджено намір сторін на постійній основі розвивати конструктивний політичний діалог, сприяти розширенню співпраці за всіма існуючими і перспективними напрямками.

Глави держав також затвердили Протокол п’ятого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії, який підписали її Секретарі - Глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін і Керівник Адміністрації Президента Росії Сергій Іванов.

У присутності Віктора Януковича та Володимира Путіна за результатами засідання також було підписано низку інших документів:

  • Міжурядову угоду про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків у населених пунктах, у яких дислокуються об’єкти Чорноморського флоту РФ на території України

Підписання Угоди створить необхідні умови для забезпечення взаємного інформування про загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж, здійснення спільних заходів і надання необхідної допомоги у ліквідації їх наслідків, а також проведення інших заходів із попередження виникненню надзвичайних ситуацій.

  • Міжурядову угоду про співробітництво у сфері авіаційного пошуку і рятування

Угода дозволить здійснювати спільні дії пошуково-рятувальних сил під час виникнення авіаційних пригод у районі відповідальності однієї зі сторін.

  • Міжурядовий протокол про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Росії про співробітництво в галузі атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації від 21 червня 2002 року

Зміни стосуються визнання сторонами дипломів державного зразка про наукову ступінь кандидата наук і доктора наук і надання їх власникам права на здійснення професійної діяльності в обох державах.

  • Міжурядовий меморандум про співробітництво у боротьбі з тероризмом

Документ спрямований на вдосконалення нормативно-правової бази співробітництва правоохоронних органів і спецслужб у сфері протидії новим викликам і загрозам.

  • Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України і Міністерством економічного розвитку Росії

У документі фіксується домовленість сторін здійснити аналіз та інвентаризацію взаємних зобов’язань з лібералізації доступу на ринки сторін з метою якнайшвидшого їх виконання. Сторони зобов’язуються створити спільну Комісію з вирішення чутливих питань у сфері торговельно-економічного співробітництва, яка могла б на постійній основі відстежувати ситуацію у сфері зовнішньої торгівлі між Україною і РФ, вносити пропозиції щодо оперативного врегулювання проблемних питань.

  • Меморандум між Міністерством енергетики і вугільної промисловості України і Державною корпорацією з атомної енергії «Росатом» про інтеграцію і співробітництво в галузі використання атомної енергії у мирних цілях

У документі зафіксована домовленість про проведення комплексу робіт із вивчення інвестиційної привабливості активів (підприємств) у галузі енергетичного машинобудування і ядерного паливного циклу, а також механізмів їх інтеграції на паритетній основі.

  • Меморандум між Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України і Федеральною службою з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища Росії про науково-технічне співробітництво в Антарктиці

У Меморандумі фіксується домовленість про використання можливостей міжнародного співробітництва в рамках Договору про Антарктику з метою ефективної реалізації національних антарктичних програм, оптимізації людських і матеріальних ресурсів при проведенні наукових досліджень в Антарктиці тощо. Документ регламентує основні напрямки міждержавного співробітництва в цій сфері, а також базові умови взаємодії.

  • Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Державною реєстраційною службою України та Федеральною службою державної реєстрації, кадастру та картографії РФ

Документ створює умови для співробітництва між профільними відомствами сторін шляхом: обміну досвідом щодо практичного застосування централізованих інформаційних систем і баз даних у сферах державної реєстрації прав на нерухоме майно; проведення зустрічей, семінарів, консультацій, форумів і конференцій; організації навчань і стажувань для фахівців двох країн.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...