Топ Новини

Примаков: Не варто квапитися з розширенням Митного союзу

25 листопада 2011 в 06:52
Поспішати з розширенням Митного союзу і ЄЕП не можна, вважає екс-прем'єр-міністр Росії Євген Примаков. Про це він сказав у Москві під час круглого столу на тему «Велика країна: перспективи інтеграційних процесів на пострадянському просторі в рамках Євразійського союзу».
tamojenniy_tamozhenniy_souz.jpg
ZN.UA

«Не можна квапитися з розширенням тристороннього російсько-казахстансько-білоруського об'єднання, яке є базою Євразійського економічного союзу. Ми знаємо, що до нього вже стукають Киргизія та Таджикистан», - сказав Є.Примаков.

Він підкреслив, що всі потенційні учасники повинні відповідати певним критеріям, напрацьованим до, а не під час участі.

На думку Є.Примакова, при створенні Євразійського союзу необхідно використовувати досвід Європейського Союзу.

За його словами, кризу в ЄС викликано тим, що союз розростався дуже стрімко. «Вважалося, що чим ЄС ширший, чим більше країн у ньому, тим він потужніший, але виявилося, усі справжні біди почалися через те, що в союз влилося дуже багато країн, не співвідносних за своїми можливостями із жменькою західноєвропейських держав - засновників» , - сказав Є.Примаков.

Як сказав Є.Примаков, Шенгенська угода, єдина валюта увійшли у суперечність до суверенітетів країн - членів Євросоюзу.

За його словами, однією з ознак кризи ЄС є нездатність провести Конституцію, де була б зафіксована необхідність створення політичних і військових наднаціональних структур.

Окрім того, Є.Примаков відзначив, що СНД виявився нежиттєздатним у першу чергу через відсутність наднаціональних органів. «Це ще раз показало, що у Біловезькій пущі більше думали про ширму якусь, яка прикривала б розпад Радянського Союзу, ніж про альтернативу, яка могла б бути замість Союзу», - сказав він.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...