Президентом Німеччини обрано правозахисника Йоахіма Гаука

18 березня 2012 в 13:46
Новим федеральним президентом Німеччини обрано колишнього правозахисника з НДР 72-річного Йоахіма Гаука.
Joachim Gauck.jpg
m.vorwaerts.de

Новим президентом ФРН обрано 72-річного Йоахіма Гаука. На підтримку правозахисника з НДР, який з 1991 по 2000 рік очолював відомство з архівів міністерства держбезпеки НДР «штазі», в неділю, 18 березня, проголосував 991 делегат федеральних зборів.

Настільки переконлива перемога Гаука вже в першому турі не стала сюрпризом, оскільки один з лідерів мирної революції у НДР був єдиним кандидатом від керівної коаліції в складі блоку ХДС/ХСС та Вільної демократичної партії Німеччини (ВДП), а також від опозиції в особі Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) і партії «Союз 90/зелені".

Колишній священик з Ростока і один з лідерів мирної революції у НДР Йоахім Гаук був номінований на пост президента ФРН 19 лютого - через два дні після відставки через корупційний скандал Крістіана Вульфа. Серед німців Гаук користується великою повагою. Його головними темами є свобода і відповідальність.

Офіційно Гаук є президентом з того моменту, як погодився з вибором федеральних зборів. На 23 березня запланована церемонія його інавгурації.

Президента в Німеччині обирають федеральні збори, що складаються з 1240 делегатів. До складу цього органу входять 620 депутатів бундестагу і таке ж число делегатів, яких направляють ландтаги. Зазвичай це депутати земельних парламентів, але ландтаги можуть делегувати у федеральні збори і політиків комунального рівня, а також відомих громадських діячів. Йоахім Гаук вже висувався в президенти в 2010 році, проте тоді він програв Крістіану Вульфу.

Функції, які виконує в ФРН глава держави, носять багато в чому репрезентативний характер. Реальне управління країною перебуває у ФРН в руках уряду на чолі з федеральним канцлером.

Глава держави в Німеччині - загальновизнаний авторитет. Не маючи широких владних повноважень, він є надпартійним лідером країни. Багато журналістів називають президента «моральною інстанцією» Німеччини.

Читайте також:

У Німеччині призначили дату виборів президента

Німецька прокуратура почала розслідування щодо екс-президента Вульфа

Президент Німеччини пішов у відставку

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...