Президентом Мексики став опозиціонер

Поділитися
Кандидат від опозиційної Інституційно-революційної партії Мексики Енріке Пенья Ньєто перемагає на президентських виборах, що відбулися в неділю, 1 липня.

У Мексиці на президентських виборах переміг кандидат від опозиційної Інституційно-революційної партії (PRI) соціал-демократичного спрямування, Енріке Пена Ньєто. Про це оголосили у понеділок у федеральному інституті з виборів.

Згідно з офіційними підрахунками, він набрав від 37,93% до 38,55% голосів.

Його найближчий суперник, кандидат від лівих Андрес Мануель Лопес Обрадор отримав від 30,9% до 31,86%.

Раніше опитування, проведені на виході з виборчих дільниць, також свідчили про перемогу Е.Пеньі Ньєто.

«Моїм головним завданням стане боротьба з бідністю в самому її зародку», - заявив Енріке Пена Ньєто у своєму останньому виступі перед виборами.

Партія, яку він представляє, правила у країні протягом 71 року, поки не була переможена на виборах 2000 року.

У той же час, на думку експертів, основними питаннями, які вимагатимуть невідкладної уваги нового лідера, хто б ним не став, будуть економічна ситуація у країні і боротьба з наркомафією.

Виборчі дільниці по всій Мексиці 1 липня охороняли тисячі правоохоронців, побоюючись можливих атак з боку членів наркокартелів. Проте офіційні джерела повідомляють, що в основному голосування пройшло без ексцесів.

Головним конкурентом Ньєто на виборах був політик лівого крила, колишній мер Мехіко 58-річний Андрес Мануель Лопес Обрадор від Революційно-демократичної партії (PRD).

Обрадор вже брав участь у президентських перегонах 2006 року. Тоді він відмовився визнати перемогу Феліпе Кальдерона і очолив вуличні протести.

Цього разу всі кандидати публічно пообіцяли поважати будь-який результат виборів. Однак ці обіцянки можуть бути легко взяті назад, якщо з'являться повідомлення про порушення в ході підрахунку голосів.

Третій кандидат у президенти, 51-річна Жозефіна Васкес Мота, яка представляла правлячу «Партію національної дії» (PAN). Будучи успішною бізнесвумен, Мота обіцяла боротися з корупцією, яка, на її думку, є головною причиною економічного спаду в країні.

Крім президента 1 липня обирали також конгрес країни і губернаторів низки штатів.

Враховуючи, що практично третина всього населення Мексики офіційно живе за межею бідності, обіцянки кандидатів, пов'язані з економікою, стали основоположними для більшості кандидатів.

Нагадаємо, за офіційними даними, з грудня 2006 року у Мексиці, де відзначається напружена криміногенна ситуація, більше 50 тис. людей загинули в результаті насильства. Найчастіше злочинні угруповання здійснюють вилазки на півночі країни. Для боротьби з бандитами мексиканська влада залучила великі підрозділи армії. !zn

Читайте також:

У Мексиці вбито одинадцятого за рік мера

Мексиканські військові провели масштабну операцію проти наркоторговців: майже 30 убитих

Екс-президент Мексики висловився за легалізацію наркотиків

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі