Топ Новини

Президентом Латвії обрано колишнього банкіра Андріса Берзіньша

2 червня 2011 в 14:57
Латвійський сейм обрав на посаду президента країни депутата від партії Союзу зелених і селян Андріса Берзіньша. У другому турі за його обрання проголосували 53 депутати.
За другого кандидата - діючого президента країни Валдіса Затлерса - проголосував 41 парламентарій.
 
У першому турі президентських виборів жодному з кандидатів не вдалося набрати необхідний 51 голос - за В. Затлерса проголосувало 43 депутати, за А. Берзіньш - 50 депутатів.
 
А. Берзіньш обраний на чотирирічний термін. Він став четвертим президентом після відновлення незалежності Латвії і восьмим в історії держави.
 
А. Берзіньш народився в 1944 році, в 1971 році закінчив Ризький Політехнічний інститут за фахом радіоінженер, а в 1988 році - економічний факультет Латвійського університету. А. Берзіньш був депутатом ради народних депутатів і головою виконкому Валмієрського району, в 1990 році був обраний депутатом Верховної ради від Народного фронту Латвії.
 
У 1993 році А. Берзіньш очолив процес приватизації філій Банку Латвії і в тому ж році став президентом «Латвійського універсального банку» («Унібанка»). Цей пост він залишив у 2003 році за власним бажанням.
 
У 2010 році А. Берзіньш був обраний до сейму за списком Союзу зелених і селян.
 
Повноваження чинного президента Валдіса Затлерса закінчуються 7 липня, повідомляє агентство Leta.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...