Президент Угорщини йде у відставку через звинувачення у плагіаті

2 квітня 2012 в 12:28
Угорський президент подав у відставку через інцидент з його дисертацією 20-річної давності, незважаючи на те, що, за його словами, його наукова діяльність і робота на чолі держави не мають нічого спільного.
Pal Schmitt.jpg
now.msn.com

Президент Угорщини Пал Шмітт 2 квітня оголосив про складання з себе повноважень. Приводом до відставки стало позбавлення його наукового ступеня через звинувачення у плагіаті при написанні докторської дисертації.

«Згідно з конституцією, президент повинен символізувати єдність угорської нації», - заявив Шмітт. «На жаль, я став символом розбіжностей. Вважаю, що складання повноважень є моїм обов'язком», - сказав глава держави.

Рішення покинути посаду президента Шмітт прийняв, незважаючи на нещодавню заяву, згідно з якою він не збирається відмовлятися від посади.

Обґрунтовуючи відмову покинути пост, президент підкреслив, що інцидент з його дисертацією стався 20 років тому. Також Шмітт висловив упевненість, що його наукова діяльність і робота на чолі держави не мають нічого спільного.

Звинувачення у плагіаті на адресу президента Угорщини були висунуті на сторінках журналу HGV. У ньому, зокрема, доводилося, що дисертація Шміта на тему «Аналіз програми сучасних Олімпійських ігор» містила в собі не змінені і не оформлені належним чином уривки з аналогічної роботи болгарського вченого Миколи Георгієва.

Незабаром після публікації представник Шмітта заявив про необгрунтованість звинувачень. Проте в Університеті Земмельвайса, де захищався майбутній президент, була створена спеціальна комісія, за підсумками роботи якої дисертацію Шмітта визнали такою, що не відповідає науковим стандартам. У результаті угорського лідера було позбавлено наукового ступеня.

Пост президента Шмітт зайняв у 2010 році за підсумками голосування в парламенті.

Варто зазначити, що викритого у плагіаті екс-міністра оборони ФРН Карла-Теодора цу Гуттенберга оштрафували на 20 тис. євро за порушення авторських прав. Цу Гуттенберг подав у відставку зі своєї посади 1 березня 2011 року. До цього він відмовився від наукового ступеня кандидата наук, а потім і університет Байройта позбавив екс-міністра кандидатського ступеня.

Українські політики також були неодноразово викриті у плагіаті без будь-яких наслідків для них.

Читайте також:

Угорського колегу Януковича позбавлять докторського ступеня за плагіат

Угорського колегу Януковича викрили у плагіаті при написанні докторської дисертації

Викритого у плагіаті німецького міністра оштрафували на 20 тис. євро

ЗМІ: Українська влада викупила весь тираж книги Януковича

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...