Топ Новини

Президент не пошкодував мільярда на веб-камери для «прозорості і демократичності»

3 серпня 2012 в 17:24
Віктор Янукович підписав закон, згідно з яким на встановлення веб-камер на виборчих дільницях з держбюджету буде виділено 993,6 млн грн. Хід голосування транслюватиметься через веб-камери в он-лайні на відповідному веб-сайті, підрахунок голосів показувати не будуть.
545345ch.jpg
blogspot.com

Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів 28 жовтня 2012", згідно з яким на встановлення веб-камер на всіх виборчих дільницях країни з держбюджету буде виділено 993,6 млн грн.

Верховна Рада прийняла цей закон 6 липня. Законом передбачається, що сам хід голосування буде транслюватися через веб-камери в он-лайні на відповідному веб-сайті. Після завершення голосування і до підписання протоколу дільничної виборчої комісії система відеоспостереження буде функціонувати в режимі відеозапису.

- На виборах українцям покажуть в онлайні процес голосування, але не підрахунок голосів

Матеріали відеоспостереження, згідно із законопроектом, будуть зберігатися протягом року і надаватися за запитом ЦВК. Після завершення виборів та оголошення результатів системи відеоспостереження пропонується передати органам місцевого самоврядування.

Як писало ZN.UA, на виборах до Верховної Ради українці не зможуть контролювати підрахунок голосів у режимі реального часу, незважаючи на те, що парламент прийняв закон про встановлення на всіх виборчих дільницях веб-камерами.

Закон про забезпечення прозорості виборів вводить різні формати роботи «системи відеоспостереження»: під час голосування йде трансляція, після його закінченням і до підписання протоколу підрахунку голосів - тільки запис.

Згідно з новим законом, відеоспостереження в режимі реального часу буде транслюватися на сайті, спеціально створеному. Ким, техзавдання, хто буде адмініструвати його роботу - пізніше все це має виписати Кабмін. Технічна сторона питання (що визначально для такого масштабного проекту) взагалі не відображена в законі. А деякі моменти повністю випали. Зокрема, в документі відсутня чітко сформульована норма про те, що, крім картинки, ми також зможемо чути процес голосування, і, відповідно, чи буде вестися аудіозапис.

Читайте також:

Яценюк вважає, що веб-камерами на дільницях влада спробує залякати виборців


Глава ЦВК не хоче відеоспостереження на виборах: Ми не настільки багаті

Опозиція заважає Азарову провести «прозорі і демократичні» вибори

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...