Топ Новини

Президент Литви показала свої фото з ​​Тимошенко в лікарні (фото)

11 травня 2012 в 17:24
Даля Грібаускайте зазначила, що рішення української влади перевести Тимошенко в лікарню і дозволити оглянути її медикам з Німеччини є позитивним знаком. Європейська перспектива України, за її словами, буде оцінюватися за тим, як забезпечується право Тимошеко на отримання адекватної медичної допомоги.
Полноэкранная запись 11.05.2012 202656.bmp.jpg
president.lt

Президент Литви Даля Грібаускайте висловила радість, що змогла зустрітися з екс-прем'єром України Юлією Тимошенко, що знаходиться в даний час на лікуванні в Центральній клінічній лікарні № 5 "Укрзалізниці" в Харкові.

 
Як наголошується в повідомленні прес-служби глави Литовської держави, рішення української влади перевести Тимошенко в лікарню і дозволити оглянути її медикам з Німеччини "є позитивним знаком".
 
"Однак це лише перший крок у плані вибору шляху європейських цінностей", - підкреслила вона.
 
За словами керівника Литви, повага до прав людини, верховенство закону та демократичні цінності - головна умова європейської інтеграції України.
 
"Європейська перспектива України буде оцінюватися по тому, як забезпечується право Тимошеко на отримання адекватної медичної допомоги, яке поводження з іншими   ув'язненими лідерами опозиції, як дотримуються права людини, проводяться внутрішні реформи", - йдеться в повідомленні.
Для збільшення натисніть на фото
 
 
 
"Вона (Тимошенко - ред.) знаходиться в хорошому стані, якщо враховувати, що виходить з 22-денного голодування. Її настрій позитивний, оптимістичний. Вона ніяк не скаржилася, навпаки - задоволена, що нею нарешті лікарі займаються всерйоз, що поруч дуже хороший німецький лікар. Вона сказала, що довіряє цій лікарні", - розповіла Грібаускайте після виходу з ЦКБ № 5, де відбулася її зустріч з українським екс-прем'єром.
 
Глава литовської держави відзначила також, що її спілкування з лікарем Тимошенко  Лютцом Хармсом залишило менш оптимістичне враження. "Він задоволений своїми колегами, він задоволений тією медичною допомогою, яка зараз надається, але це все-таки лікарня, а палату перетворену практично в камеру. Людина знаходиться не в повній свободі, а під постійним наглядом. Це ускладнює довіру між пацієнтом і лікарем і ускладнює можливість швидкої реабілітації", - зазначила Грібаускайте.
 
Президент Литви повідомила також, що половина її розмови з Тимошенко була присвячена майбутньому України. "Вона (Тимошенко) у першу чергу думає не про себе, а про майбутнє своєї і вашої країни. Дуже важливо, що для неї перспектива європейської інтеграції України є важливим чинником і вона закликає всіх - і владу і людей - не забути, що реформи необхідні, що Україна повинна йти шляхом євроінтеграції і себе ізолювати не можна. Вона не хоче бути тим каменем, на якому Україну може спіткнутися і вона закликає і владу, і людей прагнути до вільної європейської України", - розповіла Грібаускайте.
 
За словами литовського президента, вона має намір обговорити перспективу європейської інтеграції України на зустрічі з президентом України Віктором Януковичем, яка запланована на 19:00 11 травня в Києві. "На жаль, бойкот Ялтинської зустрічі може перетворитися на серйозну кризу довіри між Україною і Європою. Я хочу цьому запобігти, щоб цей клубок недовіри не перетворився в сніжну лавину. Ми всі не можемо, і Європа і, я сподіваюся, Україна, допустити, щоб ця криза став перешкодою для підписання договору про асоціацію і європейського майбутнього України", - розповіла глава литовської держави.
 
 
Нагадаємо, що на даний момент в Києві в Адміністрації президента відбувається зустріч "тет-а-тет" президента Литви Далі Грибаускайте з президентом України Віктором Януковичем.
 
Читайте також:
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...