Президент Казахстану розпустив парламент

16 листопада 2011 в 07:04
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про розпуск нижньої палати парламенту - мажилісу, дострокові вибори призначено на 15 січня 2012 року.

Центральній виборчій комісії доручено організувати підготовку і проведення позачергових виборів депутатів, уряду та акімам (губернаторам) областей і міст Астани і Алма-Ати «невідкладно вжити всіх необхідних заходів щодо організаційного, матеріально-технічного і фінансового забезпечення позачергових виборів депутатів мажилісу».

Указ набирає чинності з дня опублікування.

Нагадаємо, минулого тижня група депутатів мажилісу озвучила звернення до голови держави, в якому попросила достроково припинити повноваження депутатів палати і призначити дострокові парламентські вибори.

Вибори у мажиліс мали пройти у серпні 2012 року, але 53 зі 107 депутатів нижньої палати, звернувшись до голови держави, вважали за необхідне розпустити палату достроково. Своє рішення вони мотивували необхідністю якомога швидше перейти від однопартійного парламенту до багатопартійного - за законом, наступний парламент за законом має бути сформовано не менше, ніж з двох політичних партій. Окрім того, депутати вважають, що наступного року очікується нова хвиля економічної кризи, яка може торкнутися і Казахстану, тому важливо пройти електоральний період до настання економічних проблем.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...