Топ Новини

Прес-конференцію Януковича для українських журналістів у Нью-Йорку несподівано скасували

27 вересня 2012 в 07:30
Заплановану прес-конференцію президента після його виступу в ООН у Нью-Йорку несподівано скасували, посилаючись на неузгодженість розкладу. Між тим, до Нью-Йорка прибуло чимало журналістів із України, які у результаті залишилися ні з чим, до того ж, вони були змушені зафрахтувати окремий літак.
34508.jpg
president.gov.ua

Заздалегідь заплановану й своєчасно оголошену прес-конференцію президента України Віктора Януковича у Нью-Йорку несподівано скасували, посилаючись на неузгодженість розкладу.

Між тим, до Нью-Йорка прибуло чимало журналістів із України. Були газетярі, були телевізійники з чотирьох каналів українських, включаючи «Інтер».

До речі, журналісти були змушені зафрахтувати окремий літак. На відміну від американських президентів, які завжди беруть журналістів до свого літака, український лідер мав за компанію лише власних урядовців.

Персональний лайнер Януковича вже не Іл-76 радянського виробництва, а французький «Аеробус» (як з’ясувалося, після катастрофи з літаком польського президента, європейські аеропорти быльше не приймають Іл-76).


Загалом у своєму виступі з трибуни генасамблеї ООН в рамках загальної дискусії на 67-й щорічній сесії в Нью-Йорку Янукович не сказав нічого особливо нового. Його промова була присвячена здебільшого міжнародним справам, проблемам збройних конфліктів. Також йшлося про майбутнє головування України в Організації з безпеки та співробітництва в Європі в 2013 році.

Він говорив про проблеми старі як світ – про необхідність мирного врегулювання міжнародних конфліктів, таких як навколо Придністров’я, Нагірного Карабаху, але почав від громадянської війни у Сирії. Янукович наголосив на ролі України у врятуванні та евакуації звідти польських та українських громадян. Він запевнив світову спільноту, що українські літаки й кораблі й надалі будуть до послуг сирійських біженців.

Промовець рішуче засудив акти насильства, зокрема в Лівії, де терористи вчинили напад на консульство США в Бенгазі і вбили американського посла.

Президент говорив про роль України, яка започаткувала дискусію про раннє запобігання конфліктам і закликав до зміцнення міжнародної безпеки, зокрема у регіоні Східної Європи.

Президент також наголошував на необхідності ядерного роззброєння й принагідно нагадав світовій громадськості про добровільну відмову України від ядерної зброї, і наполягав на гарантіях безпеки, що могло бути сприйняте як певний натяк на делікатне географічне розташування України. Він принагідно згадав, що Україна не лише позбулася ядерних озброєнь, а й також вивезла нещодавно запаси високозбагаченого урану.

Президент Янукович згадував у своїй промові і про конференцію в ООН та тему верховенства права. Там, на конференції у штаб-квартирі ООН, виступав міністр юстиції України. Він казав, що його уряд вважає верховенство права необхідним для демократичного врядування. При цьому варто зазначити, що Лавринович не згадував про випадки переслідування опозиції в Україні. Можливо, хтось хотів би запитати про це президента Януковича, але – не судилось поспілкуватись.

Читайте також:

У Нью-Йорку діаспора закликала не вірити жодному слову «українського диктатора» (ФОТО)

Янукович запевнив, що серйозно поставився до резолюції Сенату США стосовно Тимошенко

Янукович впевнений, що після виборів відносини України з країнами ЄС і США відновляться


 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...