Топ Новини

Прем'єр Молдови просить європейську перспективу для своєї країни і для Україні

17 вересня 2011 в 11:14
Чітка перспектива членства в Європейському союзі є необхідною для України і для Молдови. Про це заявив, виступаючи в дискусії «Східна Європа та роль України» на 8-му Ялтинському форумі YES прем'єр-міністр Молдови Володимир Філат, повідомляє прес-служба Фонду Пінчука.
euroflag__evro_ukr_ua_2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Європа без України - ще не Європа. Так само, як і без Молдови», - сказав глава уряду Молдови, підкресливши, що його країна і Україна не є конкурентами в процесі європейської інтеграції. «Навпаки, ми впевнені, що тільки разом ми зможемо забезпечити ефективний інтеграційний процес», - зазначив він.

В. Філат визнав, що реформи, які дозволять нашим країнам відповідати європейським вимогам у багатьох сферах життя, необхідні для самих країн. «Ми робимо це не для Європи, не для МВФ, ми робимо це для громадян наших країн».

Водночас, перспективу членства в Європейському союзі В. Філат назвав життєво важливою для країн і народів України та Молдови. «Це як світло в кінці тунелю. Неможливо жити в умовах невизначеності: ви йдіть, а куди дійдете - незрозуміло. Я знаю 49 статтю Лісабонського договору  англійською, молдавською, російською та румунською. Якщо це допоможе, я готовий вивчити цю статтю на 27 мовах країн ЄС. Оголосити європерспективу для ЄС  нічого не коштуватиме. Це не означатиме, що нам потрібно щось платити. Це не означає, що за нас потрібно працювати. Але це дуже важливо як стимул для країни», - підкреслив В. Філат, додавши, що в Молдові вступ до ЄС є національною ідеєю.

«Ми не говоримо про зміну підходу в порівнянні з тими країнами, які вже вступили в ЄС. Ми не вимагаємо іншого ставлення до нашої країни. Скажіть нам, що ми повинні зробити, щоб країна і громадяни отримали європейські цінності. Скажіть нам, що коли ми будемо відповідати цим вимогам, ми одержимо цей статус», - звернувся В. Філат до Європейського Союзу.

Восьма Ялтинська щорічна зустріч «Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє», організована «Ялтинською європейською стратегією» (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, проходить з 15 по 18 вересня 2011 року в Лівадійському палаці Ялти.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...