Топ Новини

Правозахисники створили комітет захисту від політичних переслідувань

4 серпня 2011 в 12:50
Правозахисники створили Громадський комітет захисту від політичних переслідувань в Україні. Про це повідомив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров у четвер, 4 серпня, на прес-конференції у Києві.
5_07_lucenko__72_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За його словами, на сьогодні до складу комітету увійшли 14 осіб, частина з яких були учасниками правозахисного руху ще за радянських часів.

«Це неполітичне об'єднання, практично всі його члени безпартійні. Інших цілей, окрім захисту від політичних переслідувань, тут немає», - зазначив Є.Захаров.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський зазначив, що головним завданням комітету є захист людей, які страждають від переслідування за свої переконання.

«Ми збираємо факти, ми їх аналізуємо, ми інформуємо українську та міжнародну громадськість про ці факти, ми здійснюємо випуск періодичних бюлетенів, хроніки політичних переслідувань, складаємо список жертв політичних переслідувань і намагаємося класифікувати їх за відповідною класифікацією, надаємо безкоштовну правову допомогу людям, яких переслідують за їхні політичні переконання», - сказав він.

Окрім того, за словами В.Яворського, комітет організовуватиме акції протесту та звернення до міжнародної спільноти з метою тиску на українську владу, щоб вона припинила переслідування тих чи інших осіб за політичними мотивами.
Також комітет буде сприяти громадянам у розгляді їхніх справ у Європейському суді з прав людини.

У свою чергу, правозахисник Василь Овсієнко не виключив, що нинішня влада може проводити репресії проти правозахисників. «Я побоююся, що репресії проти правозахисників обов'язково будуть. У якій формі це буде виражатися - залежить від фантазії нинішнього керівництва», - сказав він.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...