Позафракційні депутати, що "голосували" за "закони чорного четверга" тепер хочуть їх скасувати

Поділитися
Позафракційні депутати, що "голосували" за "закони чорного четверга" тепер хочуть їх скасувати
Очолювана регіоналами лічильна комісія врахувала голоси восьми позафракційних депутатів як таких, що порголосували "за". Вони обурені такою поведінкою більшості і спікера ВР, що незаконно підписали прийняті закони. Пропонують скасувати вісім з них, в тому числі, скандальний "закон про диктатуру".

Дев'ять позафракційних народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді законопроект, яким пропонують визнати що втратили чинність вісім з десяти "законів чорного четверга", прийнятих в ході скандального "ручного" голосування 16 січня.

Відповідний законопроект №4007 зареєстрований у парламенті 23 січня.

Авторами документа є депутати Володимир Литвин, Ігор Єремеєв, Степан Івахів, Сергій Мартиняк, Сергій Лабазюк, Валерій Мошенський, Віктор Тимошенко, Віктор Пилипишин. Голоси цих вісьмох депутатів були зараховані як "за" при нібито підняття рук. Пізніше керував лічильною комісією регіонал Володимир Олійник зізнався, що насправді дійсно не рахував кількість піднятих рук, а просто називав одну і ту ж цифру - 235. Співавтором законопроекту також виступив Олесь Доній, який не брав участі у голосуванні 16 січня. Скасувати пропонується вісім законів.

Текст документа на даний момент сайті Верховної Ради ще не опублікований. Однак один з його авторів, депутат Ігор Єремєєв, оприлюднив його оригінал на своїй сторінці у Фейсбуці.

зокрема, депутати пропонують скасувати скандальний "закон про диктатури" регіоналів Колесніченка-Олійника (закон №721-VII "ПРО внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів про додаткові заходи щодо захисту безпеки громадян", реєстр. №3879. Сайт ВР зафіксував 239 голосів "за").

Крім того, мова також йде про закони №724-VII "ПРО внесення змін до Регламенту Верховної Ради України", №725-VII "ПРО внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України про заочний кримінальному провадженні", №726-VII "ПРО внесення зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" щодо відтермінування вступу в силу положень п. 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"; №727-VII "ПРО внесення зміни до ст.197 Податкового кодексу України про звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України природного газу", №728-VII "ПРО внесення зміни до ст.297 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених в пам'ять боролися проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців", №729-VII "ПРО внесення зміни до Кримінального кодексу України про відповідальність за заперечення або виправдання злочинів фашизму" і №731-VII "ПРО внесення змін до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, що мали місце під час проведення мирних зібрань".

Напередодні Єремєєв написав також, що, незважаючи на врахування лічильною комісією його голосу як проголосував "за", насправді не брав участі у скандальному голосуванні і вважає все, що відбувається 16 січня нелегітимним.

При цьому він підкреслив, що спікер ВР Володимир Рибак грубо порушив регламент, коли в той же день наспіх підписав ці закони, всупереч тому, що відразу після їх ухвалення у Раді було зареєстровано одразу 11 постанов про їх скасування. Таким чином, зазначив Єремєєв, єдиним можливим варіантом залишився новий закон, який скасовує їх. При цьому зареєструвати у ВР його можна тільки через добу після опублікування "законів чорного четверга" в офіційній пресі 22 січня.

Як повідомлялося, Верховна Рада у четвер, 16 січня, без обговорення проголосувала держбюджет-2014. Крім того, депутати більшості прийняли інші важливі рішення. Вони голосували шляхом підняття рук, так як опозиційні парламентарії заблокували електронне голосування через систему "Рада". Законопроекти голосували без обговорення, можливість ознайомитися з текстами документів з'явилася тільки після того, як вони були прийняті у парламенті. !zn

Читайте також:

В опозиції по фото-кадру нарахували тільки 118-120 голосували руками депутатів більшості

Олійник зізнався, що дійсно не вважав підняті руки під час голосування в Раді 16 січня

ПР і КПУ збирають підписи своїх депутатів, щоб підтвердити "ручне" голосування за скандальні закони

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі