Повернення Лазаренка залежить від людей при владі, «яким він допомагав»

Поділитися
Павло Лазаренко, який вийде на свободу 1 листопада, вважає, що його повернення в Україну залежить не від особистого бажання, а від політичної волі української влади. Лазаренко також зазначив, що «сьогодні у владі немає людей», яким він у те, чи інший час не допомагав би.

Екс-прем'єр України Павло Лазаренко заявляє, що перспектива його повернення в Україну залежить виключно від волі української влади.

"Я повернуся відразу ж, як тільки будуть улагоджені всі юридичні моменти. Але ви повинні розуміти: моє повернення залежить не від особистого бажання, а від політичної волі української влади", - заявив він в інтерв'ю журналу "Forbes Україна", опублікованому на його сайті в п'ятницю.

При цьому екс-прем'єр відзначив, що ніколи не обговорював питання свого можливого повернення з екс-прем'єром Юлією Тимошенко і також ніколи не звертався за підтримкою до віце-прем'єр - міністра соцполітики Сергія Тігіпка.

Лазаренко також заявив, що "сьогодні у владі немає людей, яким я в той, чи інший час не допомагав би".

Відповідаючи на запитання про можливі перспективи залишитися в політиці і уникнути тюремного ув'язнення, у випадку, якщо б він не покинув країну, екс-прем'єр заявив: "У 1999 році у мене була лише одна можливість залишитися в Україні - отримати місце на кладовищі". "Кучма і його оточення ні за що не дозволили б мені брати участь у президентських виборах!", - підкреслив Лазаренко.

- Лазаренка в листопаді випустять на свободу

Нагадаємо, Лазаренко очолював уряд України з червня 1996 по липень 1997 року. У 1998 році він став народним депутатом і очолив фракцію «Громада».

Лазаренко був заарештований у США в лютому 1999 року з панамським паспортом і провів у в'язниці в очікуванні процесу близько 4 років.

У червні 2003 року його випустили під заставу в 65 млн доларів, проте 1 жовтня 2008 екс-прем'єр вирішив повернутися в американську в'язницю, пояснивши це метою зберегти своє життя.

Американська прокуратура звинувачувала Лазаренка в здирництві, шахрайстві, перевезенні вкрадених авуарів і відмиванні в 1994-1999 роках 280 млн доларів.

25 серпня 2006 окружний суд Сан-Франциско засудив Лазаренка до 108 місяців ув'язнення і штрафу в 10 млн доларів за відмивання грошей і продаж за кордон майна, отриманого незаконним шляхом при веденні справ на посаді прем'єра України. Влітку 2010 року термін ув'язнення Лазаренка було скорочено ще на 7 місяців - до 11 січня 2012 року.

30 березня 2012 перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що зараз «активно» розслідується справа, у якій Лазаренко і Тимошенко підозрюються в причетності до організації вбивства Щербаня в 1996 році.

Раніше повідомлялося про те, що в загальному списку ув'язнених, який розміщений на Інтернет-сайті Федерального бюро в'язниць США, напроти імені Павло Лазаренко значиться дата звільнення - 1 листопада 2012 року.

Читайте також:

Лазаренко знову заарештують, якщо він не отримає дозвіл на проживання в США

Кузьмін: У ГПУ є прямі докази причетності Тимошенко, Лазаренка і Кучми до вбивств

Син Щербаня передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність Тимошенко і Лазаренка до вбивства батька

Мельниченко звинуватив Лазаренка у замовленні вбивства Щербаня, а Тимошенко - в оплаті послуг кілера

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі