Топ Новини

Посольство Росії звинуватило Естонію в неонацизмі

27 липня 2012 в 05:02
Естонія назвала повідомлення російського диппредставництва у зв'язку з майбутнім зльотом ветеранів СС, що відбудеться в суботу, "зловмисним і неадекватним". У ветеранів, які воювали в складі 20 естонської дивізії СС, "немає нічого спільного з нацистською ідеологією", пояснили у міністерстві. Посольство РФ виступило з коментарем, в якому заявило, що "в державі, яка є членом Європейського Союзу, тривають спроби прославляння нацистів та їхніх пособників".
1.jpg
inosmi.ru

Міністерство закордонних справ Естонії виступило в четвер із заявою, в якій розцінило коментар посольства Росії в Естонії як образливий для естонців.

У заяві МЗС Естонії назвав повідомлення російського диппредставництва в зв'язку з майбутнім зльотом ветеранів СС, що відбудеться в суботу в селищі Сінімягі, "зловмисним і неадекватним".

"Пам'ятний захід 28 липня є громадянською ініціативою за поминанням полеглих у Другій світовій війні, подібні проходять і в багатьох інших державах. В Естонії всі люди мають право поминати полеглих у війні", - вважають МЗС Естонії.

МЗС Естонії висловив жаль у зв'язку з тим, що "трагічні події в історії використовуються для створення невірного образу".

На думку МЗС Естонії, у СС ветеранів, які воювали в складі 20 естонської дивізії, "немає нічого спільного з нацистською ідеологією".

МЗС нагадав, що "естонський народ постраждав у Другій світовій війні, як і багато народів Європи, що знаходилися під окупаційними режимами Радянського союзу та націонал-соціалістичної Німеччини."

"Розгляд пам'ятних заходів як прояв неонацизму глибоко образливе для людей Естонії", - вважає МЗС.

У четвер посольство РФ в Естонії виступило з коментарем, в якому заявило, що "в державі, яка є членом Європейського Союзу, тривають спроби прославляння нацистів та їхніх пособників, у тому числі під виглядом реалізації права на свободу думки та її вільне вираження".

"Абсолютно неприйнятним є потурання неонацистам з боку влади Естонії, підтвердженням чому служить нещодавня присутність на аналогічному зльоті на о. Саарема представника керівництва країни (міністра оборони Урмаса Рейнсалу (Urmas Reinsalu))", - говорилося в повідомленні російського посольства.

Дипломати вважають, що "подібні факти виглядають особливо кричущими на тлі того, що в Європі, в тому числі в самій Німеччині, нацистська ідеологія давно засуджена як суспільством, так і правлячими колами, а з'являтися на публіці в есесівських формі і орденах - як це відбувається в Синімяе - вважається надзвичайно образливим для пам'яті тих, хто ціною свого життя врятував світ від "коричневої чуми".

Читайте також:

Щорічний марш латиського легіону «Ваффен СС» у Ризі пройшов без інцидентів

У латвійському дитячому садку дітям провели «урок патріотизму» люди у формі Waffen SS (відео)

У фойє латвійського телеканалу повісили свастику з фотографій співробітників

Прецедент Дем'янюка. Німеччина збирається посадити близько тисячі охоронців концтаборів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...