Топ Новини

Посол Франції побачив «у клітці невинну людину» - Луценка

19 січня 2012 в 13:03
Якщо судова система дозволяє собі так поводитися з Юрієм Луценком, що можна говорити про простих ув'язнених, заявив посол Франції Франсуа Зімере.
zimere.jpg
official website

Права на захист екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка було порушено під час розгляду його справи у Печерському суді. Про це заявив посол Франції з прав людини Франсуа Зімере після судового засідання, на якому він був присутній сьогодні.

Дружина екс-міністра Ірина Луценко коротко розповіла послу, у чому саме звинувачують її чоловіка, як проходить суд, в яких умовах він знаходиться, про те, що Юрію Луценку не надається медична допомога, поінформувала посла щодо стану здоров'я екс-міністра.

"Якщо є презумпція невинності, то людина повинна користуватися цим... Я побачив невинну людину у клітці", - заявив він.

Дипломат зробив висновок: права на гідний захист у цьому випадку не забезпечено.

«Я собі ставлю собі запитання, якщо судова система дозволяє собі так поводитися з паном Луценком, з пані екс-прем'єр-міністром Тимошенко, паном Іващенком, то якою ж є ситуація з тими, хто не може привернути до себе суспільну думку, засоби масової інформації" , - зазначив Франсуа Зімере.

При цьому посол визнав, що "у Франції теж не все досконале і ми отримуємо критику з боку Європейського суду з прав людини, але критика ззовні дозволяє виправити недоліки".

Посол нагадав, що Україна та ЄС вже тривалий час прагнуть до зближення.

"Наступні місяці ми очікуємо результатів такого зближення і дотримання прав людини є одним із критеріїв, покладених в основу зближення України з Євросоюзом", - сказав Франсуа Зімере.

Нагадаємо, сьогодні Юрію Луценку двічі викликали швидку до суду, але засідання не перенесли.
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...