Посол Євросоюзу не знайшов в Україні ознак цензури

16 жовтня 2012 в 14:05
Європейський дипломат вважає, що в Україні присутня повна свобода самовираження. Між тим, за його словами, рано робити висновок, чи існують в країні абсолютно незалежні ЗМІ.
tombinsky.jpg
novostey.com

Глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський вважає, що в Україні немає цензури. Про це він сказав 16 жовтня на прес-конференції в Києві.

«Я ще дуже мало часу провів в Україні, щоб робити висновок, що в Україні не існує абсолютно незалежних ЗМІ. З того, що я зараз побачив, можу сказати, що в Україні немає цензури, і є повна свобода самовираження», - сказав він.

У той же час він відзначив, що можна говорити все що завгодно на Youtube, але це не одне і те ж, що можливість доступу до державного телебаченню та інших засобів масової інформації.

На переконання Томбінського, телебачення має використовуватися в якості одного з основних засобів для того, щоб вчити громадян.

«Ми зараз спостерігаємо ситуацію, коли ЗМІ більше зосереджуються на тому, щоб впливати на виборців таким чином, щоб вони зробили позитивний вибір на користь власників цих ЗМІ», - сказав Томбінський.

Нагадаємо, у вересні Верховна Рада спробувала прийняти законопроект, що передбачає введення кримінального покарання за наклеп, у тому числі у вигляді обмеження волі на термін до трьох років.

Законопроект викликав шквал критики: на думку українських і закордонних експертів, він був здатний значно обмежити свободу слова в Україні. В результаті 2 жовтня парламент прийняв рішення відкликати документ.

Читайте також:

Посол ЄС: В Україні є політв’язні

Міжнародні спостерігачі фіксують тиск на українські ЗМІ перед виборами

У Партії регіонів пообіцяли повернутися до закону про наклеп у «відповідний час»

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...