Топ Новини

Посли країн ЄС повернуться до Білорусі після звільнення усіх політв'язнів

24 квітня 2012 в 04:58
Євросоюз поверне послів до Мінська, коли Лукашенко звільнить усіх політв'язнів. Країна-членам ЄС запропонували видавати громадянам Білорусі в'їзні візи безкоштовно, для встановлення контактів між людьми.
belarus_es.jpg
profi-forex.org

Посли країн Євросоюзу не повернуться до Мінська, поки Білорусь не звільнить всіх політв'язнів. Таке рішення було прийнято на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

Пізніше міністр закордонних справ Естонії Урмас повідомив, що ритока офіційного Мінська щодо ЄС, яка останнім часом пом'якшилася, та звільнення кількох в'язнів совісті тільки вітається Євросоюзом. Проте в цілому ситуація з правами людини в Білорусі поки не покращується. «Таким чином, для скасування санкцій поки не час, оскільки звільненню підлягають всі політичні ув'язнені», - зазначив Пает.

Міністр також запропонував іншим країнам-членам ЄС видавати громадянам Білорусі в'їзні візи безкоштовно, що дозволить їм частіше бувати у вільних країнах і сприятиме встановленню контактів між людьми. Сама Естонія відмовилася від стягнення мита за видачу в'їзних віз громадянам Білорусі ще у березні минулого року.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко помилував колишнього кандидата в президенти країни Андрія Саннікова і його соратника, опозиціонера Дмитра Бондаренка, засуджених за участь в акції опозиції 19 грудня 2010 року у Мінську.

Нагадаємо, 23 березня у Брюсселі міністри закордонних справ країн Європейського Союзу схвалили нові санкції проти Білорусі та Сирії.

Мова йде про розширення на 12 прізвищ списку білоруських громадян, яким буде заборонено в'їзд до ЄС, а їхні активи у країнах Євросоюзу — заморожено. Економічні санкції торкнуться також кількох білоруських фірм.

У січні 2011 року Європарламент прийняв резолюцію про заборону в'їзду в Європу білоруським чиновникам, суддям та керівникам силових структур, причетним до розгону демонстрації після виборів президента Білорусі 19 грудня. Протягом року санкції були неодноразово розширені.

Раніше Мінськ заявив про відкликання свого посла з Польщі та постійного представника при Євросоюзі, і, у відповідь на розширення візових санкцій з боку ЄС, запропонував польському послу та представнику Євросоюзу виїхати до своїх країн для консультацій. Відповідаючи на дії білоруської влади, країни-члени ЄС відкликали своїх послів з Мінська для консультацій.

Читайте також:

Посли країн ЄС повернуться до Білорусі після звільнення всіх політв'язнів

Білоруського правозахисника Беляцького офіційно висунуто на Нобелівську премію миру

Європарламент закликав позбавити Білорусь чемпіонату світу з хокею-2014

У відповідь на санкції ЄС, Лукашенко не буде випускати з країни опозиціонерів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...