Порошенко вірить, що у відносинах з ЄС Україна ще може "зберегти обличчя"

8 травня 2012 в 17:56
Порошенко поговорив в Брюсселі з європейськими дипломатами, і прийшов до висновку, що знайти вихід з ситуації у двосторонніх відносинах ще можна - потрібен лише активний діалог і побільше контактів. Про це він і має намір "поінформувати керівництво України".
euroflag__ukraine_DSC3128-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

Київ і Брюссель мають шукати компроміс і вести діалог для того, щоб знайти вихід з ситуації у двосторонніх відносинах.
 
Така позиція була озвучена міністром економічного розвитку і торгівлі України Петром Порошенко і підтримана єврокомісаром з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле, а також представниками офісу Кетрін Ештон.
 
"Я доповідав позицію, і вона була одноголосно прийнята, що в цей момент потрібен діалог і більше контактів, щоб знайти компроміс, який дозволить знайти спільні підходи в позиціях ЄС і України. Це було досить чітко позначено", - сказав Порошенко.
 
 
За його словами, в ході зустрічі з європейськими політиками він висловив необхідність пошуку компромісу з ситуації, що склалася у двосторонніх відносинах, яка "за оцінками наших партнерів, знаходиться в найнижчій точці за останні роки".
 
"Це - так, і це вимагає рішучих дій. Мова не йде про піар-кроки, бойкотування Євро-2012, або самітів ... Європа відкрита до діалогу, з нею потрібно говорити. Говорити і слухати. Я думаю, що не вистачає ні першого, ні другого", - підкреслив він.
 
Европа відкрита до діалогу, з нею потрібно говорити і слухати. Зараз не вистачає ні першого, ні другого, говорить Порошенко
 
Порошенко стверджує, що ця позиція знайшла розуміння і підтримку у європейських партнерів. За його словами, члени Комітету з питань міжнародної торгівлі Європарламенту просили його донести до вищого керівництва країни одностайну стурбованість Європарламенту питаннями дотримання демократичних прав і свобод в Україні. Крім того, стурбованість політичною ситуацією в Україні висловив комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.
 
"Я буду інформувати керівництво України про результати цього візиту і про можливості пошуку виходів, які дозволять зберегти і обличчя ЄС і обличчя України", - підкреслив він.
 
Крім того, міністр висловив розчарування перенесенням саміту Центрально-європейської ініціативи. "Я дуже розчарований тим, що саміт не відбувся і я б не радів цьому ні на місці опозиції, ні на місці влади. Форма виходу з ситуації - діалог", - зазначив він.
 
У зв'язку з цим він констатував, що можливості проведення діалогу такого рівня є не такими вже й частими, "а Україні необхідний такий діалог".
 
За словами міністра, йому було відомо, що у президента Польщі Броніслава Коморовського були "конкретні тези" для розмови. "Те, що ця розмова не відбулася - не радує", - підкреслив він. ! Zn
 
Читайте також:
 
 
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...