Топ Новини

Порошенко ввів офіційну блокаду ОРДЛО через її підтримку населенням та місцевими радами – Рахманін

18 березня в 14:15

Сприятливий час для розгону активістів блокади за допомогою сили було втрачено.

Порошенко1_13
Рішення про надання блокаді ОРДЛО офіційного статусу далося Порошенку нелегко
Сайт президента України
Президент України Петро Порошенко переглянув своє ставлення до торговельної блокади ОРДЛО, надавши їй офіційного статусу, враховуючи громадську думку та активну реакцію сотень місцевих рад, пише в своїй статті для DT.UA Сергій Рахманін.

За його словами, більшість джерел стверджують, що рішення про транспортну блокаду далося президентові нелегко. Остаточно до нього Порошенко схилився під впливом двох аргументів.

Перший з них – замір громадської думки. Рахманін вказує, що люди, які входять в оточення президента, запевняють, що він уважно стежить за реакцією населення.

"За нашою інформацією, останнє закрите опитування показало: вже не 7%, як спочатку, а більше половини населення підтримує дії блокадників. Якщо це справді так, ігнорувати цю обставину він не міг. Він мав перехопити ініціативу, при цьому не відмовляючи собі в задоволенні жорстко розкритикувати ініціаторів блокади", - йдеться в статті.

Другим аргументом стала активна реакція на блокаду сотень місцевих рад, помножена на фактичну відсутність у Банкової впливу на більшість регіонів і слабкість силовиків.

"Колишню вертикаль влади зруйновано, нову де-факто не створено. Багато хто з губернаторів не почуваються членами владної команди чимось зобов'язаними президентові, окремими областями АП змушена керувати в ручному режимі. У низці регіонів голови держадміністрацій і місцевих рад або активно сприяли підтримці блокади, або негласно потурали їй, або зайняли вичікувальну позицію. Географія територій, де органи влади та місцевого самоврядування могли підтримати політику припинення торгівлі з окупованими територіями, розширювалася", - вказує Рахманін.

Автор зазначає, що принаймні три джерела стверджували, що подібний розвиток подій серйозно налякав Порошенка.

"Громадська думка — проти нього. Його неспроможність контролювати ситуацію ставала очевидною. І для населення, і для Заходу. Що довше він зволікав із рішенням, то слабкішим ставав. Чим полегшував життя зовнішньому ворогу держави, тобто Росії. А також внутрішнім політичним опонентам Петра Олексійовича. І тим, хто голосно протестував проти блокади, і тим, хто привселюдно її підтримував", - вказується в статті.

За словами автора, вдалий момент для застосування проти активістів блокади сили було втрачено. Навіть коли глава держави затребував від силовиків жорстких дій, вони не поспішали проявляти активність, спочатку бажаючи забезпечити собі гарантії у вигляді рішення РНБО. Врешті-решт силу все ж застосували, однак сприятливий для цього момент вже минув, а силу резонансу оцінили неправильно.

"Залишалося одне — оголосити блокаду офіційно, про що й було прийнято рішення в ніч з 14-го на 15-е. Опівночі апарат РНБО розіслав запрощення членам Ради. Проект рішення негайно розробив Турчинов. Президент його формулювання затвердив", - уклав Рахманін.

Читайте також: У Мінфіні назвали можливі втрати ВВП від блокади ОРДЛО

Нагадаємо, 15 березня, РНБО в ході екстреного засідання прийняла рішення призупинити переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донбасі. Рішення було в той же день введено в дію указом президента України.

"РНБО вирішив: тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів по виконанню Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення", - заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

В той же день секретар РНБО відзвітував про те, що всі автомобільні та залізничні колії, які ведуть на тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей, перекритіБлокування вантажних перевезень забезпечують співробітники Національної поліції і Національної гвардії.

Детальніше про обставини прийняття рішення щодо офіційної торговельної блокади ОРДЛО читайте у статті Сергія Рахманіна "оГРАБЛІний президент" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...