Порошенко ветував скандальний закон про електронні декларації

Поділитися
Порошенко ветував скандальний закон про електронні декларації Порошенко погодив правки в закон з Єврокомісією © Flickr/Петро Порошенко
Президент ініціює внесення в закон узгоджених з ЄС правок.

У суботу, 12 березня, президент України Петро Порошенко наклав вето на закон про електронне декларування майна та доходів держслужбовців.

Про це увечері в суботу, 12 березня, повідомила прес-служба глави держави.

Президент ініціював внесення до закон низки правок, що відповідають вимогам ЄС в контексті запуску Нацагенства із запобігання корупції та запровадження системи електронних декларацій.

Зокрема, нова редакція закону передбачає запровадження обов'язкового електронного декларування та кримінальної відповідальності за неправдиві відомості у деклараціях з 2016 року.

Порошенко також закликав народних депутатів підтримати законопроект під час його розгляду у вівторок, 15 березня.

Примітно, що даний закон в попередній редакції піддався жорсткій критиці ЄС. Внесені за ініціативою народного депутата від БПП Вадима Денисенка поправки стали причиною, через яку Єврокомісія відклала винесення рішення щодо безвізового режиму для України.

Тому глава парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Юрій Луценко висловив сподівання, що президент не підписуватиме закон, а поверне його у Раду на доопрацювання і внесення узгоджених з ЄС змін.

Читайте також: Прийнятий депутатами закон у теперішньому вигляді руйнує ще незапущену систему електронних декларацій

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.

Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять до них зміни, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі