Порошенко ставить під сумнів гарантовану Конституцією незалежність органів прокуратури - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Порошенко ставить під сумнів гарантовану Конституцією незалежність органів прокуратури - експерти Експерти відзначають, що Порошенко отримав неконституційні повноваження
Президент отримав не передбачене Конституцією право призначати керівників новоутворених органів - НАБУ та ДБР.

Президент України Петро Порошенко ставить під сумнів гарантовану Конституцією і законом незалежність органів прокуратури, оскільки ввів незаконну практику погодження кандидатур на посади військових прокурорів (Указ № 738/2014).

Він доручає ГПУ, МВС та СБУ звітувати про результати розслідування деяких злочинів.

Про це пишуть у своїй статті для DT.UA експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук та активістка Реанімаційного пакету реформ Юлія Кириченко.

На їхню думку, найбільша проблема для України полягає в тому, що керівництво зазначених органів не бачить проблем у такому дорученні, бере під козирок і справно звітує.

"Серед усього керівного складу органів правопорядку була лише одна особа, яка вважала цю практику неприйнятною і такою, що не відповідає європейським стандартам. Мова йде про колишнього заступника генерального прокурора В.Каська, який прямо зазначив, що "поки генпрокурор буде проводити стільки часу в АП, ми європейської прокуратури не побудуємо". Але цей випадок у нас виняток із загального правила сприйняття президента як реального керівника органів правопорядку", - йдеться в статті.

Крім того, як пишуть Банчук і Кириченко, президент отримав не передбачене Конституцією право призначати керівників новоутворених органів.

"Саме так слід розглядати положення законів про Національне антикорупційне бюро і Державне бюро розслідувань, які надають президенту неконституційні повноваження щодо призначення керівників цих нових органів. Таким чином політизується розслідування, а це має наслідком "вибірковість кримінального переслідування", що зовсім недавно нищівно критикувала Європа. За словами народних депутатів в іншій редакції ми б не побачили цих законів і нових інституцій - такою була політична позиція команди глави держави. Водночас цим самим під НАБУ і ДБР закладена міна вповільненої дії - їх створення може бути в майбутньому визнано неконституційним через незаконний спосіб призначення керівництва", - відзначають експерти.

Читайте також: Порошенко знову пообіцяв громадянство іноземцям, які воюють за Україну

Нагадаємо, як раніше писав у своїй статті для ZN.UA волонтер, один з творців "Армії SOS" Юрій Касьянов, якщо президенту вдасться остаточно підім'яти під себе всі гілки влади, то за фактом буде встановлена чиновницька диктатура білоруського або казахського зразка, спрямована на збереження існуючого статус-кво шляхом максимальної централізації влади в руках закритого і вкрай корумпованого чиновницького апарату.

Детальніше про неконституційні повноваження президента читайте у статті Олександра Банчука і Юлії Киирченко "Узурпація влади - хвороба українських президентів" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі