Порошенко розглядає можливість проведення референдуму щодо автономії ОРДЛО - джерело

12 березня 2016 в 10:55

Президента насторожує, що після виборів жителі окупованої зони отримають право голосу.

Порошенко1_1
Порошенко періодично розглядає варіант референдуму стосовно Донбасу
Flickr/Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко розглядає можливість проведення референдуму, на якому громадяни України мають висловити своє ставлення до ідеї автономії відторгнутих територій Донбасу.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Рахманін з посиланням на джерела.

За його словами, такий референдум розглядається як альтернатива виборам в ОРДЛО.

"Віднедавна він (Порошенко, - ред.), за твердженнями наших джерел, періодично повертається до ідеї, від якої сам відмовився у 2015-му. Йдеться про можливість проведення референдуму, на якому громадяни України мають висловити своє ставлення до ідеї автономії відторгнутих територій Донбасу. Мотив зрозумілий — якщо громадяни скажуть "так", президент зніме з себе відповідальність за проштовхування через Раду рішень, небезпечних для його рейтингу. Якщо скажуть "ні", він може виправдати зрив мінських домовленостей волею народу-суверена. Та тільки чи приймуть таке виправдання в Берліні й Вашингтоні, не кажучи вже про Москву? Петро Олексійович, слід гадати, побоюється різкої реакції і так роздратованого його необов'язковістю Заходу", - йдеться у статті.

Читайте також: Вибори в Донбасі в найближчі півроку неможливі - Безсмертний

"Хоча особи, близько обізнані з поглядами Петра Олексійовича, вважають, що бачити ОРДЛО (у будь-якому статусі) частиною України президент хоче так само, як і воювати", - пише Рахманін.

Крім того, за інформацією Рахманіна, напружує главу держави і ще один, суто технічний момент.

"Після виборів в ОРДЛО ці території, як і до того, не будуть підконтрольні Києву де-факто, але стануть такими де-юре. І тамтешні жителі знову можуть отримати право брати участь у загальнонаціональних виборах. Принаймні Москва це питання порушувала. І голосуватимуть на парламентських виборах (чергових чи дострокових) там вочевидь не за БПП. І вочевидь не за Петра Олексійовича — на президентських. А він всерйоз думає про другий термін. Уже. І абсолютно впевнений, що другу каденцію заслужив… У будь-якому разі, таке "розширення" електорального поля і на парламентських виборах, і на президентських дає додатковий шанс реваншистам", - йдеться у статті.

Нагадаємо, як раніше писав Рахманін у своїй статті "Зміна курсу?", вибори в ОРДЛО і визнання їх Києвом розглядаються як головний інструмент "достойного виходу Росії з війни на Донбасі", який дозволить Путіну одночасно і зберегти контроль над ОРДЛО, і ставити питання про зняття санкцій.

Детальніше про вибори в ОРДЛО читайте у статті Сергія Рахманіна "Ходіння по мінському полю" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Александр Анищук 12 марта, 18:51 Ще у квітні 2014 дана версія була ймовірна на 90%-гроші відмивати через "відбудову" Донбасу. ЗА два роки цей план не зник,просто Український народ "Плутався" під ногами:Захід ніяк не міг повірити,бо видавав бажане за реальність,-що український народ ІСНУЄ НАСПРАВДІ!. Їх хвалені політики і історики виявилися більшими "совками,ніж бувші совки. Сьогодні в Україні є більш ніж 15% пасіонаріїв,а це більш ніж 11%-13% критичної маси,що здатні перетворити життя Європи на жах. І до цього ПАНИ із Європи повинні будуть прийти,хоча і зараз,здається,до них ДОХОДИТЬ,бо вже не так час,і більш потаємно, намагаються проштовхнути свій план. Більше читайте тут: http://dt.ua/POLITICS/poroshenko-rozglyadaye-mozhlivist-provedennya-referendumu-schodo-avtonomiyi-ordlo-dzherelo-202274_.html Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Mda Kvinta 12 марта, 11:33 Тут або помилка автора Рахманіна у термін визначення статусу територій або маніпуляція. 1. Чому ставиться питання ОРДО чи ЛДНР як автономії, якщо ці териорії ТРЕБА визнавати ОКУПОВАНИМИ. 2. Перше продовження другого, якщо Україна на референдумі визнає їх "автономіями" випадково не закладається заздалегідь збереження лиця Кремля? 3. Така "випадкова" подача інформації не випадкова... тому що так звані джерела, яким користується Рахманінов взамін, скоріше для тесту, попросили вкинути тезу - визнання автономії ОРДО... Така "помилка" чи помилка вказує що автор не аналізує тему, а відпрацьовує. По друге, турбота гр Порошенко за "автономію" а не за статус окупованої території вказує, що ініціатива Женева+ не більше ніж чергова імітації, щоб заспокоїти суспільство. Третє. Статус автономії під керуванням кланів Бойко і Ахметова, це було передбачено... ще до Мінську 2. Це свідчить, що Порошенко,Турчинов,Яценюк і "демократична" більшість послідовно не збираються давати Росії статус окупанта. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...