Порошенко поговорить з послами країн G7 про реформи і кризу в Кабміні

Поділитися
Порошенко поговорить з послами країн G7 про реформи і кризу в Кабміні Долю реформ в Україні обговорять посли G-7
У Євросоюзі сподіваються, що урядова криза не позначиться на реформах в Україні та фінансовому співробітництві з іншими країнами і міжнародними інститутами.

Долю реформ в Україні обговорять посли G-7
Долю реформ в Україні обговорять посли G-7

Президент України Петро Порошенко у четвер, 4 лютого, зустрінеться з послами країн G7 для роз'яснення ситуації з реформами в країні в цілому і в уряді зокрема, повідомив посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.

"Президент запросив послів країн G7 сьогодні, щоб разом з прем'єр-міністром нам пояснити шлях, як це буде", - сказав він журналістам в четвер, 4 лютого, в Києві.

Відповідаючи на запитання про те, про що буде розмова, він уточнив, що йтиметься "про уряд, про реформи".

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський вважає, що ситуація, що склалася навколо українського уряду, не позначиться на реформах в Україні та фінансовому співробітництво з іншими країнами і міжнародними інститутами.

"Те, що для нас важливо, – зберегти всі ці реформи, які вже проведені, і консолідувати суть реформ", - сказав Томбінський.

Він підкреслив, що очікує інформацію навколо ситуації, що склалася від прем'єр-міністра і президента. "Ми зацікавлені в інформації і поясненні від президента і прем'єр-міністра, але впевнені, що це не спричинить жодних радикальних змін, і шлях реформ не буде змінений", - сказав Томбінський.

"Ми вчора вже почули, що всі вони (керівництво країни – ред.) зацікавлені в тому, щоб ті люди, які працювали над ключовими реформами, щоб вони залишилися в уряді", - сказав він.

Посол також висловив думку про те, що ситуація, яка склалася в Україні навколо уряду, не позначиться на фінансовому співробітництві з Україною. "Фінансове співробітництво між міжнародними інституціями та Україною як державою – це не якесь приватне обговорення", - сказав він.

3 лютого міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус заявив про рішення подати у відставку після 14 місяців роботи. Причиною такого рішення, за його словами, стало зростання тиску з боку близької "правої руки" Порошенка Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

Відставка Айвараса Абромавичуса, який приїхав з Литви до 2014 року для проведення реформ в Україну і зайняв на запрошення президента посаду голови МЕРТ, викликала широкий резонанс. Представники західних країн, посли США і ЄС, які виступили донорами українських реформ, висловили серйозне занепокоєння через відставку Абромавичуса.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі