Порошенко не збирається переписувати угоду з ЄС на догоду Росії

12 вересня 2014 в 17:32

Президент має намір відстоювати ту редакцію тексту Угоди, яка була підписана 27 червня в Брюсселі.

Украина ЕС
Порошенко підтвердив, що не буде переписувати угоду з ЄС на догоду Росії

Президент Петро Порошенко запевняє, що текст Угоди про асоціацію Україна-ЄС зміни вноситися не будуть.

"Жодних винятків, жодних змін у текст, який я підписав 27 червня в Брюсселі, немає", - сказав Порошенко на прес-конференції після зустрічі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу в п'ятницю в Києві.

Як відомо, Росія висунула Україні та ЄС свій список змін в Угоду про асоціацію.

Документ "Пропозиції російської сторони щодо внесення поправок до Угоди про асоціацію між ЄС та державами - членами ЄС з одного боку та Україною з іншого боку з метою мінімізації ризиків, що виникають від набрання чинності зазначеної угоди" є в розпорядженні ZN.UA (дивитися документ).

Серед іншого, документ передбачає виключення з взаємної лібералізації торгівлі України з ЄС близько 20% товарів, а також прописати угоду таким чином, щоб вона дозволяла надалі інтегрувати Україну в Митний союз.

Крім того, Росія вимагає від України і Європейського союзу прописати в Угоді про асоціацію гарантії для РФ у сфері торгівлі енергоносіями.

Європарламент ратифікує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС 16 вересня на сесії, яка 15-18 вересня відбудеться в Страсбурзі.

Також 16 вересня Петро Порошенко передасть Угоду на ратифікацію до Верховної Ради.

У випадку одночасної ратифікації, тимчасове застосування положень угоди розпочнеться з 1 листопада цього року (до цього часу діє одностороннє скасування Євросоюзом торговельних мит на імпорт з України).

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...