Топ Новини

Польські дипломати хочуть допомогти Тимошенко вийти на свободу

11 серпня 2011 в 05:56
Польща стурбована ситуацією в Україні і переконує українську владу звільнити Юлію Тимошенко з-під варти.

Про це заявив віце-голова комісії закордонних справ польського Сейму Роберт Тишкевич.

Він зазначив, що польська громадська думка стурбована затриманням Ю.Тимошенко, оскільки очевидний політичний контекст цієї події. Це турбує Польщу, адже Польща послідовно підтримує європейський вибір України і намагається підтримувати прагнення України побудувати хороші відносини з Європейським Союзом.

«Польща стурбована тим, що ця подія може дестабілізувати ситуацію в Україні, а також, може уповільнити процес укладення договорів про асоціацію України з ЄС та про безвізовий режим», - додав він.

Він висловив думку, що може також сповільнитися підписання низки інших документів, обробка яких вже на завершальному етапі.

За його словами, весь Європейський Союз сумнівається в обґрунтованості цього затримання, а також бачить політичний фон цієї події.

Р.Тишкевич відзначив, що він особисто здивований тим, що за дії, які Ю.Тимошенко виконувала на посаді прем'єра, її притягують до кримінальної відповідальності.

«Згідно з європейськими стандартами, у таких випадках застосовується конституційна відповідальність, тобто людина відповідає перед конституційним судом», - сказав він.

«Так, зокрема, діє польська правова система. Якщо ми підозрюємо, що якийсь політик діяв не за своїм мандатом або ж всупереч державним інтересам, то перш за все, відбувається політична і правова оцінка його дій», - зазначив він.

«Зараз Польща намагається вплинути на українську владу так, щоб Ю.Тимошенко швидше опинилася на волі», - сказав він.

За його словами, на даний момент питанням Ю.Тимошенко займаються польські дипломати, «і якщо виявиться, що шансів на позитивний сценарій розвитку подій немає, можна сподіватися на рішучу політичну реакцію».

Нагадаємо, що Ю.Тимошенко було арештовано і поміщено до в'язниці 5 серпня.

Реакція міжнародного співтовариства була однозначною - арешт виглядає як політичне переслідування і Ю.Тимошенко має бути звільнено негайно.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...