Топ Новини

Політичні новини на ТБ подаються з безальтернативної точки зору у 84% сюжетів

19 вересня 2012 в 13:08
Як заявляють дослідники, на початку політичної агітації телеканали демонструють різке зниження стандартів подачі інформації: тільки кожне 7-ме повідомлення включає дві точки зору. Зокрема, у вересні всі політичні новини на Першому національному були з однією точкою зору.
tv_televizor_pult1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Перший місяць передвиборчої агітації зафіксував збільшення концентрації політичних новин в ефірах вітчизняних телеканалів. Так, згідно з дослідженнями, проведеними Академією української преси, кожне четверте повідомлення на телебаченні в серпні стосувалося політики (27% від всієї маси сюжетів). Найбільша їхня концентрація спостерігалася на Першому національному (46%), на ТВі та ICTV показник досяг 35%, найменший відсоток політичних новин показували 1+1 та СТБ - 16% і 19% відповідно.

Дослідники також відзначили, що кількість появ на телеекранах представників Партії регіонів значно більша, ніж інших партій разом узятих. Так, згадка провладної партії встановилася на рівні 43%, у представників Об'єднаної опозиції всього 26%, партія Наталії Королевської з'являлася тільки у 5% повідомлень. Радикальна партія Олега Ляшка згадувалася на ТБ у 4% сюжетів.

Як заявляють дослідники, на початку політичної агітації телеканали демонструють різке зниження стандартів подачі інформації: тільки кожне 7-ме повідомлення включає дві точки зору. Зокрема, у вересні всі політичні новини на Першому національному були з однією точкою зору. В цілому ж, на 8-ми телеканалах в новинах з декількома точками зору було лише 16% політичних новин.

Дослідження здійснювалося Академією української преси (АУП) за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів - Інтера, 1+1, Нового каналу, Україна, СТБ, ICTV, Першого національного та TВi.

Читайте також:

Партія регіонів лідирує за часткою реклами на ТБ

«Вестибулярний апарат» журналістики

Телеканали збільшили висвітлення подій в Україні з безальтернативної точки зору

Серед українських політиків з негативно-іронічною тональністю на ТВ найчастіше згадують Тимошенко

 

За матеріалами: Дело , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...