Топ Новини

Побоюючись військового конфлікту, Іран уповільнив розробку ядерної зброї

31 жовтня 2012 в 07:07
У цьому році Іран використовував більше третини наявного у нього збагаченого урану в рамках громадянської програми розвитку ядерної енергетики. За оцінками Ізраїлю, Тегерану знадобиться для отримання бойового ядерного заряду ще 8-10 місяців.
1320774331_40.jpg
biznesdays.ru

Іран вирішив поки не прискорювати розробку ядерної зброї, побоюючись військового конфлікту. Про це стверджує міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак.

Барак повідомив, що, за наявними у нього даними, цього літа Іран використав більше третини наявного у нього збагаченого урану в рамках громадянської програми розвитку ядерної енергетики.

За словами Барака, це збільшило на 8 або 10 місяців термін, який може знадобитися Тегерану для отримання бойового ядерного заряду. Тим не менше, влітку майбутнього року можлива нова конфронтація між Іраном і його супротивниками, насамперед, Ізраїлем, - заявив міністр.

Нагадаємо, раніше один з командирів Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) генерал Амір Алі Хаджізаді заявив, що якщо Ізраїль та Іран вступлять у військове протистояння, нічого не можна буде передбачити, і це може перерости у третю світову війну. «Війна в підсумку почнеться, проте поки незрозуміло, де і коли. Вона почнеться, бо революція рухається до своїх цілей, вони цього не стерплять», - заявив він.

- Удар Ізраїлю по Ірану може призвести до Третьої світової війни

Однак генерал пообіцяв, що в результаті бойових дій єврейську державу буде знищено. «Якщо вони почнуть військову агресію, то вона призведе до їхнього знищення, на цьому все закінчиться», - підкреслив воєначальник.

Країни Заходу звинувачують Ісламську республіку в спробах розробити ядерну зброю. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що дослідження в області атомної енергії носять виключно мирний характер.

У кінці липня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що міжнародні санкції і переговори «ні на йоту» не загальмували ядерну програму Ірану і, щоб мати ефект, мають бути доповнені загрозою застосування військової сили.

Нетаньяху і міністр оборони Ехуд Барак хотіли б атакувати ядерні об'єкти Ірану восени, але поки не знаходять підтримки в командування армії і спецслужб.

Міністр цивільної оборони Ізраїлю Матан Вільнаї заявив, що в разі початку військових дій з Іраном конфлікт продовжиться близько місяця, при цьому можуть загинути до 500 жителів країни.

ЗМІ опублікували частину секретного плану Тель-Авіва щодо завдання удару проти Тегерана. Згідно з документом, це буде скоординована агресія одночасно з «безпрецедентною» кібернетичною атакою, яка за кілька хвилин виведе з ладу «інтернет, телефони, радіо, ТБ, супутниковий зв'язок, лінії оптико-волоконного зв'язку між стратегічними об'єктами країни».

Читайте також:

Нетаньяху закликав ООН зупинити Іран, поки не пізно

Ірану достатньо «прводу і 24 годин» для знищення Ізраїлю

Іран визнав, що не раз обманював британську розвідку, щоб захистити свої ядерні об'єкти

США підтримають Ізраїль у разі атаки на Іран

Жителів Ізраїлю готують на випадок війни

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...